ارتودنسی دندان در کرج

ارتودنسی دندان

آیا می دانید ارتودنسی دندان ، امروزه یکی از روش های شایع در جهت بهبود عملکرد وضعیت  و ظاهر دندان ها می باشد؟

با خواندن این مقاله،اطلاعات خود را راجع به، ارتودنسی دندان و نقش آن بر ظاهر دندان ها، بالا ببرید.

ارتودنسی دندان در معنا به ردیف کردن دندان ها اطلاق می شود، که روشی نوین و مؤثر در بهبودی عملکرد و وضعیت و ظاهر دندان ها، می باشد. لبخند مهم ترین بخش از ارتباطات اجتماعی و تعامل افراد باهمدیگر، می باشد.  رنگ و طرز قرار گیری دندان ها اثر مستقیم و بسیار مهمی در ایجاد لبخندی زیبا و جذاب دارد. دندان ها نقش مهمی در جویدن مواد غذایی برعهده دارند، که عمل جویدن سبب، ترکیب هرچه بیشتر مواد غذایی با بزاق دهان می شود، که این عمل بلع و هضم مواد غذایی مصرف شده را، تسهیل می کند.

همچنین دندان ها در تلفظ کردن درست کلمات به هنگام صحبت کردن، نقش مهمی را ایفا می کنند. افراد با داشتن دندان هایی زیبا و سالم، اعتماد به نفس پیدا می کنند، که این امر تاثیرات مفیدی را بر سلامت روحی و روانی افراد، می گذارد.

دفورمگی های دندانی (به دلایل مختلفی مانند: کج بودن فک ویا کجی دندان) سبب ایجاد ظاهر نامطلوب در دندان ها، می شود. اگر دندان ها روی هم قرار بگیرند و هم تراز نباشند، عمل جویدن و یا گاز گرفتن مواد غذایی، با مشکل مواجه می شود، همچنین بهداشت و نظافت این مدل دندان ها، دشوار است.

اصلی ترین وظایف ارتودنسی  دندان

وظیفه ی ارتودنسی ، ردیف کردن و منظم کردن دندان ها می باشد، که این نکته ی مهمی، در ایجاد دندان های زیبا و آفرینش لبخندی دلربا و جذاب، است.

با ارتودنسی دندان ، موقعیت و قرار گیری دندان ها تغییر می  کند و منظم و اصلاح می شود. همچنین از طریق ارتودنسی دندان ، فواصل دندانی موجود را می توان از بین برد.

فرقی ندارد دندان ها به هم ریخته باشد، یا فک بالا یا فک پایین، جلو و عقب باشد، طبیعتا وضعیت و شرایط دهان و دندان، بر اعتماد به نفس تاثیر مستقیم و مهمی دارد. افرادی که وضعیت دهان و دندان مناسبی ندارند، به ناچار کمتر لبخند می زنند. بنابراین افرادی که تصمیم به اصلاح وضعیت دندان هایشان دارند، باید ارتودنسی انجام دهند. ارتودنسی در ترتیب بندی مناسب و زیبا سازی دندان ها نقش بسزایی دارد. توسط تغییرات چشم گیر ارتودنسی، می توان لبخند زیبایی را خلق کرد که این امر باعث افزایش میزان عزت به نفس و تقویت شرایط روحی، در افراد می شود.

 

ارتودنسی دندان ، ردیف کردن و منظم کردن دندان ها می باشد، که این نکته ی مهمی، در ایجاد دندان های زیبا و آفرینش لبخندی دلربا و جذاب، است. دکتر شهریار جنانی جراح لثه و دهان – دندانپزشک می تواند، ارتودنسی دندان را به بهترین شکل برای بیماران خود انجام دهد و رضایت قابل قبولی را از آن بیمار کند . شما عزیزانی  می توانید جهت مشاوره و وقت دهی با شماره های 32242151-32254227-026 تماس  حاصل فرمائید و یا به کانال اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

علل ارتودنسی دندان

عوامل مختلفی سبب می شود که ارتودنسی دندان انجام گیرد، از میان این عوامل به موارد زیر اشاره می کنیم.

 • ناهنجاری های فک

ناهنجاری کلاس 2: در این افراد، دندان های فک پایین، عقب تر از دندان های فک بالا، قرار گرفته اند. در این حالت علاوه بر وجود مشکلات عملکردی دندان ها، ظاهر نامطلوب و بد منظری، برای دندان ها و حفره ی دهانی بوجود می آید.

ناهنجاری کلاس 3: در این افراد دندان ها فک پایین به نسبت دندان های فک بالا، قدری جلوتر قرار گرفته اند. در این افراد نیز ، ظاهر دندان ها و فک، نامطلوب و بد منظر می باشد.

 

 

 • فاصله ی دندانی

معمولا فاصله ی مشخص و استاندارد بین دندان ها، به اندازه ی رد شدن نخ دندان از میان آن ها، می باشد. که این فاصله مطلوب و از نظر زیبایی قابل قبول می باشد.

اگر فاصله ی دندانی از میزان استاندارد خود، کمتر (روی هم افتادن دندان ها) یا بیشتر ( یک میلی متر و حتی بیشتر) شود، اثرات نامطلوبی بر دندان ها و وضعیت دهانی می گذارد.

به طور معمول علت ایجاد فاصله میان دندان ها، بیشتر ارثی و ژنتیکی می باشد.

از میان علت های دیگری که سبب فاصله میان دندان ها می شود، می توان به بیماری های لثه و نسوج نگه دارنده ی دندان ها و عدم وجود برخی از دندان های انتهایی فک،  نیز اشاره کرد.

استفاده ی نامناسب و نابجا از خلال دندان به جای نخ دندان ، نیز در ایجاد فاصله میان دندان ها ، دخیل می باشد.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان توسط دکتر جنانی

انجام ارتودنسی به منظور رفع عیوب دندانی، عملی حائز اهمیت است، که نیاز به تبحر و تجربه ی بالا دارد. زیرا با انجام نامناسب و اشتباه ارتودنسی، علاوه بر اینکه عوارض دندانی رفع نمی شود بلکه امکان ایجاد عارضه های بیشتر و جدی تر برای دندان ها وجود دارد. بنابراین در انتخاب پزشک نهایت دقت را داشته باشید. به همین منظور عزیزان ساکن در کرج ، به منظور انجام ارتودنسی باکیفیت و مؤثر، می توانند به جناب دکتر شهریار جنانی ، دندانپزشک زیبایی در کرج مراجعه کنند.

سایر مقالات ارائه شده:

درمان ریشه ی دندان

ایمپلنت

اصلاح طرح لبخند در کرج

لمینت دندان

 

2 thoughts on “ارتودنسی دندان در کرج

 1. neda - آگوست 29, 2018 در 2:38 ب.ظ

  من از بچگی دندونام مشکل داره ولی میترسشم ارتودنسی کنم
  آخه خیلی زشت میکنه آدم و بدم میاد سیم معلوم میشه
  راه درمان دیگه ای نداره ؟

  پاسخ
  • drjanani - سپتامبر 9, 2018 در 12:10 ب.ظ

   برای ارتودنسی و یا روش های جایگزین دیگر، باید معاینه بصورت حضوری انجام شود.

   پاسخ

پاسخ

2 × 3 =

Call Now Button