امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۰۲:۱۰:۳۳

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

آیا می دانید با استفاده از تکنیک های متنوع لمینت، می توان دندان هایی زیبا داشت؟

با مطالعه ی مقاله ی زیر با انواع لمینت دندان  و کاربرد های آن در زیبایی هر چه بیشتر دندان آشنا شوید.

لمینت دندان

لمینت دندان لایه ی نازکی است که به منظور اصلاح و ترمیم ظاهر طبیعی دندان استفاده می شود.

اغلب دارای جنس سرامیکی است، لمینت دندان از نظر ویژگی هایی نظیر منعطف بودن و استحکام قابل مقایسه با مینای طبیعی دندان می باشد.

امروزه افراد زیادی در صدد اصلاح و رفع عیوب دندان های خوب به منظور ایجاد زیبایی بیشتر در دندان ها و طرح لبخندشان هستند.

لمینت راهکار مؤثر و مفید برای ایجاد زیبایی هرچه بیشتر دندان ها است، که نیاز به انتخاب پزشک متخصص و مجرب دارد تا نتیجه ی این عمل زیبایی رضایت هرچه بیشتر بیمار را دربر داشته باشد.

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

لایه های نازک لمینت توسط پزشک مربوطه به دندان های جلوی شخص متصل می شود و با پوشاندن آن به زیبایی و خوش رنگ شدن دندان ها کمک شایانی می کند.

اثر مستقیم و حائز اهمیت طرح لبخند و دندان ها بر زیبایی چهره غیرقابل انکار می باشد.

امروزه راهکار گسترش یافته و کاربردی به منظور ایجاد این زیبایی لمینت دندان است.

پزشک متخصص شرایط دهانی و وضعیت دندان ها را بررسی می کند و با در نظر گرفتن سلیقه و درخواست شخص مراجعه کننده بهترین روش کار را تعیین می نماید.

نقش لمینت در ایجاد لبخند جذاب و زیبا قابل انکار نیست.

نقش کاربردی لمینت دندان

عموما از لمینت به منظور ترمیم و بهبودی دندان ها در موارد متنوعی استفاده می شود که به گزیده ای از این موارد اشاره می کنیم.

  • تغییر در رنگ دندان ها

در اثر مصرف مواد خوراکی و مصرف داروهای مختلف ممکن است  لکه ها و رنگ هایی در دندان ها ایجاد می شود. بطور مثال با مصرف بیش ازحد دهان شویه (فلوراید)، داروهایی از قبیل تتراسایکلین و…

همچنین مواد مصرفی برای درمان دندان ها ممکن است بعداز مدتی ایجاد تغییر در رنگ دندان ها کند.

  • دندان های پوسیده شده و یا تحلیل رفته (سائیده شده)
  • دندان هایی که شکسته و یا به اصطلاح لب پر شده اند
  • دندان های دفرمه (کج و یا بهم ریخته و بدشکل)
  • فاصله ی موجود در بین دندان ها (می توان با استفاده از لمینت فاصله ی موجود بین دندان ها را پر کرد)

با بکار گیری تکنیک لمینت در مدت زمان کوتاه و با هزینه و عوارض  کمتری از روش های دیگر همچون ارتودنسی و … عیوب رنگی و نامرتب بودن دندان ها را رفع و زیبایی رباینده ای در آن ها ایجاد کرد.

لمینت دندان زیبایی چهره را دو چندان می کند و موجب می شود فرد از اعتماد به نفس فوق العاده ای برخوردار باشد .لمینت دندان انواع گوناگونی دارد و طبق خواسته بیمار پزشک انتخاب می کند که کدام مورد را برای بیمار مورد استفاده قرار دهد .  می توانید جهت مشاوره و وقت دهی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱-۳۲۲۵۴۲۲۷-۰۲۶ تماس حاصل فرمائید .

مزیت های استفاده از تکنیک لمینت دندان

این لایه بطور کامل به دندان ها می چسبد و آن را پوشش می دهد، همچنین به دلیل استحکام فراوان در مقابل فشارهای وارد شده در اثر جویدن مقاوم است و نمی شکند.

پوشش لمینت ظاهر طبیعی بر روی دندان دارد و بدون ایجاد آسیب در لثه و مقاومت در برابر تشکیل لکه و تغییر در رنگ ، دندان را محافظت و زیبا می کند.

عوارض و عیوب احتمالی استفاده از لمینت دندان

هزینه ی لمینت دندان معمولا بیشتر از تکنیک کامپوزیت دندانی می باشد.

معمولا درلمینت کردن دندان ها به منظور جای گیری مناسب لمینت روی دندان ها، مینای دندان را تراش می دهند که این امر سبب ایجاد حساسیت به مصرف غذاهای سرد و گرم و نوشیدنی ها می گردد.

(تکنیک های جدید لمینت سرامیکی، مانند لومنیرز و برلیانس تراشیدگی مینای دندان و عوارض این تراشیدگی را ندارند.)

تکنیک لمینت دندان برای افرادی که دارای دندان های ناسالم و کم تحمل از نظر مقاومت و بیماری های دندانی دیگر هستند، گزینه ی مناسبی نیست.

انتخاب رنگ لمینت دندان

موارد متفاوتی بر تعیین و انتخاب رنگ لمینت اهمیت دارد. مواردی از قبیل جنسیت، سن، اجزای چهره و رنگ پوست و سلیقه و درخواست بیمار.

با ارائه ی رنگ پیشنهادی توسط بیمار، پزشک مربوطه بررسی های لازم را انجام می دهد و طی جلسات مشاوره نتایج بررسی های خود و بهترین رنگ و روش لمینت را تعیین می کند. عزیزان شهر کرج برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با لمینت دندان در کرج می توانند با راه های ارتباطی دندانپزشک زیبایی در کرج تماس حاصل نمایند .

پاسخ

پنج × 1 =

Call Now Button