بازسازی استخوان تحلیل رفته

یکی از مشکل سازترین عارضه هایی که برای برخی از افراد رخ می دهد تحلیل رفتن استخوان فک بالا و پایین است. این مشکل زمانی که افراد دندان هایشان از بین می رود رخ خواهد داد. به تعبیر دیگر تا زمانی که دندان روی لثه و استخوان وجود دارد از استخوان فک حفاظت می کند و مانعی جدی بر سر راه تحلیل استخوان فک خواهد بود. اما زمانی که افراد یکی از دندان های خود را از دست می دهند یا اینکه به علت پوسیدگی دندان را می کشند با خالی شدن جای  دندان روی لثه روند تحلیل استخوان فک آغاز می شود.

این مساله تا حد زیادی می تواند موجب بروز مشکلات جدی شود. از همین رو افراد برای بازسازی استخوان تحلیل رفته اقدام می کند.

عوامل مهم در تحلیل رفتن استخوان فک

زمانی که دندان کشیده می شود حفره های سینوس در بالای لثه به سمت لثه و دهانه نزدیک می شود و این بدین معناست که بافت لثه را از بین می برند.

از سوی دیگر نیز استفاده از مواد غذایی و ایجاد سایش بین دو استخوان فک می تواند در تحلیل استخوان فک اثر گذار باشد.

بازسازی استخوان تحلیل رفته

بازسازی استخوان تحلیل رفته

مشکلات و عوارض استخوان تحلیل رفته

  • در واقع زمانی که افراد دندان های خود را از دست می دهند موجب می شود که علاوه بر این که دندان هایشان از دست رفته اند و مشکلات بی دندانی و ظاهری را تجربه خواهند کرد به علاوه این ها دیگر نمی توانند در محل اصلی فک دندان های دیگر را جایگزین کنند.
  • زمانی که استخوان تحلیل می رود فک بالا به سمت عقب تر رفته و فک پایین کمی جلوتر نشان داده می شود و همین مساله تا حد زیادی از زیبایی افراد می کاهد.

انواع روش های بازسازی استخوان تحلیل رفته

  • برداشت استخوان از سایر بخش هایی که استخوان قابل برداشتی دارند و پیوند به بخش فک
  • جایگذاری ایمپلنت های بلند و اتصال آن به استخوان گونه.

برای بازسازی استخوان تحلیل رفته از کجا استخوان برداشت می کنند؟

نواحی مختلف برای برداشت استخوان از این قرار است:

  • در نواحی دهانی بخش هایی هستند که می توان از آن جا استخوان برداشت کرد. ابتدا و انتهای فک و بخش قدامی فک
  • نواحی اطراف لگن
  • قسمت های مختلف استخوان پا

چه زمانی برای بازسازی استخوان تحلیل رفته از ایمپلنت ها استفاده می شود؟

گاهی استخوان از بین رفته است و چاره های جز این نیست که از ایمپلنت های پایه بلند استفاده شود. این ایمپلنت به استخوان گونه اتصال پیدا می کند و پایه ای برای جایگذاری دندان های مصنوعی می شود.

در واقع برخی از افراد حتی به پیوند استخوان پاسخ مثبت درمانی نمی دهند از این رو بالاجبار باید از ایمپلنت های پایه بلند استفاده کرد.

آیا بازسازی استخوان تحلیل رفته خطرناک است؟

واقعیتی که وجود دارد این است که این روند با خطری روبرو نیست زیرا آمار قابل توجهی از افراد تحت این اقدام دندانپزشکی قرار گرفته اند و توانستند از مزایای آن بهره مند شوند.

اما مساله این است که روند بازسازی از حساسیت های قابل توجهی برخوردار است. بنابراین باید از پشتوانه تجربه و توانمندی پزشک برخوردار باشد تا بتوان به نتیجه دهی روند درمان امیدوار بود.

نکته ای ضروری در زمینه بازسازی استخوان تحلیل رفته

مهم ترین نکته این است که ابتدا معاینات لازم انجام می شود تا شرایط افراد بررسی شود تا بهترین تصمیم اتخاذ شود. زمانی که تشخیص درست باشد برنامه جراحی بهتر شکل خواهد گرفت و در نهایت موفقیت جراحی را به همراه خواهد داشت.

پس بهتر است که پیش از این که وارد روند جراحی شوید جلسات معاینات و بررسی ها را به دقت پشت سر بگذارید تا دندانپزشک بر طبق عکسسبرداری هایی که دارد روند جراحی را به بهترین شکل برنامه ریزی کند.

نکته آخر

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید این است که برای انجام اقدامات بازسازی استخوان تحلیل رفته حتما نزد دندانپزشکانی مراجعه کنید که در این زمینه مهارت های علمی و عملی فراوانی دارند.

خوشبختانه بسیاری از دندان پزشکانی که این روزها فعالیت های گسترده ای دارند می توانند با تکیه بر تجربه و مهارتی که دارند بهترین روند جراحی را رقم بزنند. قطعا مهارت دندانپزشک از عوامل مهم در موفقیت های پس از جراحی خواهد بود.

راه های ارتباطی با مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی:

شماره های تماس:32242151 (026) – 32254227 (026)

صفحه اینستاگرام: dr_jananii

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

پاسخ

14 + شش =

Call Now Button