امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۰۱:۴۷:۴۰

ترمیم دندان در کرج

ترمیم دندان

امروزه ترمیم دندان به منظور از بین بردن آسیب های دندانی و یا حتی ایجاد زیبایی در رنگ و ساختمان دندان ها، اهمیت بسزایی پیدا کرده است.

در این مقاله به ترمیم دندان و محاسن آن در رفع عیوب دندانی می پردازیم.

ترمیم دندان به منظور های گوناگونی صورت می پذیرد. پوسیدگی دندان یکی از دلایل ترمیم دندان می باشد. پوسیدگی دندان جزء دردناکترین عوارض دندانی به شمار می آید. اگر در سطح دندان ها، پلاک و میکروب ها  تجمع یابند، و برطرف نشوند، این تجمع به مرور زمان، سبب آسیب به ساختار دندان ها و ایجاد پوسیدگی در آنها می شود. پوسیدن دندان ها در ابتدا از خود علائمی نشان نمی دهد، اما طی گذر زمان و گسترش پوسیدگی و عمق پیدا کردن آن در دندان ها، علائم پوسیدگی ظاهر می شوند.

دکتر شهریار جنانی جراح لثه و دهان – دندانپزشک، با دانش و مهارت بالای خود می تواند، ترمیم دندان ها را به بهترین شکل برای بیماران خود انجام دهد و رضایت قابل قبولی را از آن بیمار کند . شما عزیزانی  می توانید جهت  مشاوره ، و وقت دهی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱-۳۲۲۵۴۲۲۷-۰۲۶ تماس  حاصل فرمائید و یا به کانال اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

علائم پوسیدگی دندان ها

در برخی مواقع پوسیدگی دندان ، سبب تغییر در رنگ آن ها می شود. بنابراین با معاینه ی دندان ها و بررسی آن ها می توان به پوسیدگی دندان ها پی برد. اگر پوسیدگی دندان ها شدید شود و عمق پیدا کند، علائمی از خود نشان می دهد. حساسیت دندان ها به مواد غذایی و یا سردی و گرمی از نشانه های وجود پوسیدگی در دندان ها می باشد.

روند آشکار شدن پوسیدگی دندان ، در ابتدا مشخصه ی خاصی ندارد، به همین منظور به سبب جلوگیری از پیشرفت پوسیدگی و عوارض مخرب ناشی از آن بر روی دندان ها ، توصیه می شود؛ افراد هر شش ماه یکبار به دندانپزشک مراجعه و سلامت دندان های خود را بررسی کنند.

ترمیم دندان با کامپوزیت

همچنین از ترمیم دندان به منظور رفع عیوب ظاهری در ساختمان دندان ها نیز استفاده می شود. ترمیم دندان ها با استفاده از کامپوزیت یکی از راهکار های از بین بردن رنگ نامطلوب دندان ها و ایجاد زیبایی هرچه بیشتر در آن ها می باشد. اصلاح طرح لبخند با این تکنیک ، امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. ترمیم دندان با کامپوزیت؛ آسیب های دندانی از جمله: پوسیدگی ، شکستگی و … را جبران و زیبایی شایانی را به دندان ها هدیه می کند.

 

مراحل ترمیم دندان

نقاط آسیب دیده ی دندانی، به وسیله ی معاینه ی پزشک و یا عکس رادیوگرافی دندان، مشخص می شود. سپس دندانپزشک با استفاده از ابزار تخصصی دندانپزشکی، ناحیه ی آسیب دیده را می تراشد. بعداز تراش دادن محل آسیب دیده و برداشتن عوارض موجود؛ دندانپزشک با استفاده از مواد ترمیمی ، ناحیه ی مذکور را پر و اصلاح می کند.

موادی که در ترمیم دندان استفاده می شود

کامپوزیت ها: نوعی از مواد ترمیمی در دندانپزشکی محسوب می شوند. به کامپوزیت ها، هم رنگ دندان نیز اطلاق می شود، زیرا نمایی شبیه به دندان طبیعی را ایجاد می کنند.

آمالگام ها: این مواد اغلبا به رنگ نقره ای می باشند که برای پر کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

ترمیم همرنگ دندان پوسیده

ترمیم همرنگ دندان پوسیده توسط دکتر جنانی

مواد مورد استفاده در ترمیم دندان متناسب با بدن و سازگار با آن ساخته می شوند و در صورت استفاده ، عارضه ای برجای نمی گذارند.

در مقایسه ی مواد ترمیمی ، کامپوزیت ها هزینه ی بالاتری دارند ؛ زیرا استفاده از آن ها، پیچیده تر و زمان گیرتر می باشد. اما زیبایی حاصل از کامپوزیت ها قابل اهمیت می باشد. طبق نظر دندانپزشک زیبایی از کامپوزیت ها، هم در دندان های جلویی و هم در دندان های عقبی، استفاده می شود. طول عمر کامپوزیت نیز همانند آمالگام می باشد و به رعایت بهداشت و نکات مراقبتی بعد از ترمیم دندان توسط بیمار، مرتبط می باشد.

سایر مقالات ارائه شده توسط دکتر شهریار جنانی ، دندانپزشک زیبایی:

لمینت دندان

لمینت سرامیکی 

ارتودنسی دندان

2 thoughts on “ترمیم دندان در کرج

 1. نوشین - شهریور ۷, ۱۳۹۷ در ۲:۳۴ ب.ظ

  دندونای من خیلی مشکل پوسیدگی داره . باید چیکار کنم ؟؟؟ همه شو باید ترمیم کنم ؟
  اگه درست نکنم عوارض داره ؟؟؟

  پاسخ
  • drjanani - شهریور ۱۸, ۱۳۹۷ در ۱۲:۱۰ ب.ظ

   دندان پوسیده عامل عفونت است و باید هرچه سریع تر درمان شود.

   پاسخ

پاسخ

سه × سه =

Call Now Button