امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۹:۵۵:۱۳

جراحی سینوس لیفت در کرج

جراحی سینوس لیفت

یکی از جراحی های که طی سالیان اخیر رواج بسیاری پیدا کرده است، جراحی سینوس لیفت می باشد. افرادی که استخوان فک بالای آن ها تحلیل رفته باشد و استخوان کافی برای انجام ایمپلنت نداشته باشند، یکی از راه حل های آن لیفت سینوس می باشد.

جراحی سینوس لیفت

جراحی سینوس لیفت

در حقیقت طی این جراحی می توان به فک بالایی فرد که دچار کمبود استخوان است، استخوان افزود، که به آن پیوند سینوس یا جراحی سینوس لیفت می گویند. طی این جراحی پیوند استخوان بین فک و سینوس های آرواره در دو طرف بینی قرار می گیرد، در چنین زمانی برای آنکه پیوند استخوان به درستی انجام شود و جایی برای استخوان وجود داشته باشد غشای سینوس به سمت بالا کشیده می شود.

سینوس لیفت چیست؟

در حقیقت زمانی که فرد قصد انجام کاشت دندان یا ایمپلنت را داشته باشد، در صورت عدم استخوان کافی از جراحی سینوس لیفت جهت آماده سازی کمک گرفته می شود، که به این پیوند استخوان جراحی سینوس لیفت می گویند.

فیلم مرتبط با جراحی سینوس لیفت

کاربرد لیفت سینوس

افرادی هستند که بنا به هر دلیل می بایست ایمپلنت دندان انجام دهند و استخوان فک بالای آن ها با ارتفاع کمی همراه است کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سینوس خواهند بود.

جراحی سینوس لیفت چگونه انجام می شود؟

جراحی سینوس لیفت تحت بی حسی موضعی بدون هیچ گونه احساس درد انجام می گیرد. در طول این جراحی غشای سینوس کنار زده می شود و جهت افزودن استخوان ناحیه مورد نظر آماده شده و سپس پیوند استخوان یا غشای مصنوعی قرار گرفته و محل جراحی بخیه زده می شود.

جالب است بدانید که این امر جهت آماده سازی ایمپلنت دندان صورت می گیرد، لذا بسته به وضعیت استخوان و دندان جراحی ایمپلنت در همان جلسه یا پس از چند ماه صورت می گیرد.

مراقبت های بعد از جراحی سینوس لیفت

پس از جراحی لیفت سینوس وجود کبودی و تورم طبیعی است و در مواردی ممکن است کبودی گسترش یابد و تا زیر چشم کشیده شود که در چنین مواقعی استفاد هاز کمپرس سرد می تواند کمک کننده باشد. لازم به ذکر است، استفاده از کمپرس سرد بلافاصله پس از جراحی و پس از ۴۸ ساعت استفاده از کمپرس گرم موثر خواهد بود.

استعمال دخانیات از جمله سیگار به مدت دو هفته پس از جراحی ممنوع می باشد.

نکته ای که بایستی افراد به آن دقت نمایند این است که بایستی در زمان عطسه و سرفه حتما با دهان باز این کار را انجام دهند تا از فشار وارد شدن به سینوس پیشگیری شود.

رعایت بهداشت دهان و دندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، لذا مسواک زدن و استفاده از دهانشویه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

عوارض جراحی سینوس لیفت

جراحی سینوس لیفت همانند هر جراحی دیگری می تواند با عوارضی همراه باشد که این عوارض به دو دسته جانبی و ناشی از جراحی تقسیم بندی می شود. عوارض جانبی در تمامی جراحی ها وجود خواهد داشت که این عوارض موقتی است و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود. جالب است بدانید که این عوارض عبارت است از:

داشتن احساس درد پس از جراحی یک امر طبیعی است و جایی هیچ گونه نگرانی نخواهد داشت و این درد با تجویز مسکن موثر خواهد بود.

داشتن تورم و کبودی پس از جراحی ممکن است اتفاق افتد که این عوارض موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود و برای کاهش این عوارض جانبی می توان از کمپرس سرد و گرم استفاده نمود.

احتمال خونریزی پس از جراحی ممکن است اتفاق افتد که این این تغییر رنگ همراه با بزاق دهان خواهد بود که ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می گردد.

اما جالب است دقت نمایید که عوارض ناشی از جراحی ناشی از متخصص دندانپزشکی است، لذا به منظور پیشگیری از بروز چنین عوارضی بهتر است به بهترین دندانپزشک مراجعه نمایید.

هزینه جراحی سینوس لیفت

هزینه جراحی سینوس لیفت براساس برخی از عوامل و تعرفه ای مشخص تعیین می گردد. لذا به هیچ عنوان نمی توان قبل از معاینه و بررسی های لازم هزینه دقیقی را مشخص نمود. به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دندانپزشک در این زمینه مشورت نمایید.

کلام آخر

جراحی سینوس لیفت کمک بسزایی در آماده سازی و رفع مشکلات کمبود استخوانی فک بالا خواهد داشت و یک جراحی است که با کمترین میزان عوارض همراه است. در صورتی که شما با چنین مشکلاتی همراه هستید می توانید جهت مشاوره اقدام نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

پاسخ

18 + 8 =

Call Now Button