امروز : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت : ۲۱:۱۳:۴۲

راز داشتن دندان های سفید

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان های زرد دغدغه ی بسیاری از افراد می باشد. به نظر شما داشتن دندان های زرد و یا نامرتب چه تاثیری در زیبایی چهره ی شما دارد؟

مطمئنا پاسخ شما به سوال فوق این است که دندان های کدر و زرد رنگ از زیبایی چهره می کاهد.

تقریبا زندگی هر فرد تحت الشعاع ارتباطات اجتماعی او با اطرافیان قرار می گیرد. با در نظر گرفتن این موضوع افراد در پی نکات موثر در ارتقا و افزایش کیفیت روابط اجتماعی خود می باشند.

داشتن دندان های سفید و مرتب یک پارامتر بسیار حائز اهمیت در افزایش اعتماد به نفس افراد در حین صحبت کردن و یا خندیدن می باشد.

در ادامه ی مطلب به بیان تکنیک های نوین سفید کردن دندان می پردازیم. با ما همراه باشید.

نمونه اصلاح طرح لبخند توسط دکتر شهریار جنانی

نمونه اصلاح طرح لبخند توسط دکتر شهریار جنانی

سفید شدن دندانهای زرد

اهمیت دادن به سلامت دهان و دندان از جمله نکات بسیار مهم و اساسی می باشد که هر فرد باید به آن توجه داشته باشد.

معمولا زردی و تیرگی دندان ها ناشی از تجمع جرم و باکتری های پوسیدگی زا در سطح دندان ها می باشند. با جرمگیری دندان در زمان های مناسب می توان از تجمع اجرام دندان و ایجاد پوسیدگی های ناشی از آن جلوگیری کرد.

در برخی موارد اگر شدت جرم های دندانی زیاد باشد ممکن است دندان تغییر رنگ دهد و تیره تر شود. در این حالت تنها جرمگیری دندان کافی نمی باشد و نیاز است تا از طریق تکنیک های دیگر، دندان ها را سفید تر کرد.

سفید کردن خانگی دندان ها

برخی از افراد تمایل دارند از طریق راهکارهای سنتی و خانگی رنگ زرد و نامطلوب دندان های خود را از بین ببرند. اما در اکثر موارد این تکنیک ها تاثیر چندانی در سفید کردن دندان به مدت طولانی و ماندگار، نخواهند داشت.

تنها با رعایت یک سری نکات بهداشتی مانند: مسواک زدن منظم، استفاده از نخ دندان بعد از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی می توان از تغییر رنگ دندان و تیرگی آن جلوگیری بعمل آورد.

روکش دندان توسط دکتر شهریار جنانی

روکش دندان توسط دکتر شهریار جنانی

روش های سفید کردن دندان ها در دندانپزشکی

تکنیک های مختلفی برای سفید کردن دندان وجود دارد که در زیر به معرفی دو مورد از این روش ها می پردازیم:

  • بلیچینگ دندان

همانطور که در مقاله ی بلیچینگ دندان در کرج ذکر شد، یکی از راهکارهای موثر در سفید سازی دندان ها، انجام بلیچینگ می باشد.

  • روکش دندان

روکش های دندانی نه تنها باعث افزایش استحکام دندان می شوند بلکه رنگ نامطلوب دندان را نیز برطرف می کنند و با اصلاح طرح لبخند، نمای زیبا و ایده آلی به دندان ها می بخشند.

به طور مثال لمینت دندان، نوعی روکش زیبایی می باشد که می تواند زیبایی رضایت بخشی را برای دندان ها فراهم آورد. از سایر روکش های دندان می توان به کامپوزیت دندان اشاره کرد.

خلاصه مطلب

در دنیای مدرن و زیبا پسند امروز، سفید کردن دندان محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است. داشتن دندان هایی سفید و زیبا باعث ارتقا کیفیت روابط اجتماعی می شود. این امر باعث می شود تا اعتماد به نفس فرد بیشتر شود و در روابط و حتی در زندگی شخصی خود موفق تر باشد.

لازم به ذکر است اگر تصمیم به سفید کردن دندان های خود دارید، حتما به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا شرایط دهانی – دندانی شما مورد بررسی قرار گیرد و بهترین روش سفید سازی برای شما انتخاب شود.

پاسخ

نوزده − 17 =

Call Now Button