امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت : ۱۹:۱۵:۰۰

عوارض ایمپلنت دندان را بدانید؟

عوارض ایمپلنت دندان

هر نوع درمان پزشکی با عوارض همراه خواهد بود که ایمپلنت دندان مستثنا از آن نخواهد بود . کاشت دندان یا ایمپلنت دندان هم دارای معایب و عوارض های می باشد اما عوارض های درمانی به دو دسته تقسیم بندی می شوند که در ادامه به شرح آن می پردازیم .

ایمپلنت دندان و انجام روکش های زیباییچگونه عوارض ایمپلنت را می توانیم کاهش دهیم ؟

پس از درمان های دندانپزشکی، دندانپزشک توصیه های را به فرد می نماید که با رعایت این نوع توصیه ها می توانید به راحتی از بروز عوارض ناشی از ایمپلنت های دندان بکاهید . لازم به ذکر است، این توصیه ها با توجه به شرایط فرد متفاوت می باشد و بهترین گزینه به منظور کاهش بروز عوارض احتمالی مشورت با یک دندانپزشک خوب است .

معایب ایمپلنت دندان

به طور طبیعی معایب ایمپلنت های دندانی بسته به نوع جنس و کیفیت آن برمی گردد و تمامی معایب تنها به یک دلیل واحد نخواهد بود، ولی معایب ایمپلنت دندان بسته به عوامل متعددی متفاوت می باشد .

افتادن روکش ایمپلنت دندان

یکی از معایب اصلی ایمپلنت های دندانی افتادن روکش های دندانی است . در صورت بروز چنین مشکلی با دندانپزشک مشورت نمایید تا مجددا برای ایمپلنت روکش چسبانده شود .

لق شدن روکش ایمپلنت دندان

در بعضی مواقع به دلیل فشار های وارد شده امکان لق شدن روکش ایمپلنت های دندانی وجود خواهد داشت .

شکستگی پروتز و شل شدن پیچ داخلی ایمپلنت دندان

گاهی اوقات به دلیل فشار های ایجاد شده نظیر: سنگ زیر دندان رفتن و دندان قروچه امکان شل شدن پروتز ایمپلنت وجود خواهد داشت . در چنین مواقعی دندانپزشک به منظور درمان پروتز دندان را خارج می نماید .

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

شکستگی بدنه ایمپلنت دندان

این عارضه به ندرت اتفاق می افتد و دلیل آن ایجاد فشار های بیش از حد به ایمپلنت و تعبیه نادرست پروتز دندان می باشد، در ضمن این نوع عارضه جبران ناپذیر خواهد بود .

عفونت کردن ایمپلنت دندان

عفونت کردن یک نوع عارضه است که امکان بروز آن در تمامی جراحی های دهان و دندان ممکن است اتفاق افتد و تنها مختص به ایمپلنت دندان نخواهد بود . در ضمن باید بدانید هر نوع تورم، آبسه و ترشح از دندان به معنای عفونت نخواهد بود .

عفونت ایمپلنت دندان به معنای از بین رفتن زود هنگام ایمپلنت دندان می شود . قبل از انجام ایمپلنت دندان در صورتی که استخوانی از دست رفته باشد دندانپزشک بایستی ابتدا استخوان از دست را بازسازی سپس اقدام به درمان نمایید زیرا ایمپلنت دندان باید در میان دیواره های استخوانی قرار بگیرد .

در صورتی که به هر دلیل ایمپلنت دندان در محاصره استخوان قرار نگیرد امکان تعبیه روکش دندان وجود خواهد داشت و ایمپلنت دندان لق و نیاز است تا ایمپلنت دندان خارج شود .

عوارض موقتی پس از انجام ایمپلنت دندان

احتمال بروز حساسیت به منظور مصرف داروهای تجویز وجود خواهد داشت در این زمان بایستی به دندانپزشک خود مراجعه نمایید .

گاهی اوقات دندان مجاور، دندان ایمپلنت شده ممکن است لق شود که این عارضه موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود .

وجود تورم پس از ایمپلنت دندان و کبودی در صورت پیوند استخوان وجود خواهد داشت که هر دویی این عارضه ها موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود .

در برخی موارد بروز گزگز و بی حس شدن لب ها وجود خواهد داشت که این عارضه موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود .

همچنین احتمال بروز خونریزی و عفونت پس از جراحی وجود خواهد داشت . لذا با رعایت بهداشت دهان و دندان می توانید رعایت نکات و مراقبت های پس از ایمپلنت دندان را فراموش نکنید .

عوارض دراز مدت ایمپلنت دندان

زمانی که یک دندان ایمپلنت شده باشد، امکان بروز برخی از عوارض پس از پانزده سال وجود خواهد داشت . آسیب رسیدن به اعصاب فک و سوراخ شدن استخوان فک در صورت غیر متخصص بودن دندانپزشک و مشکلات سینوسی پس از ایمپلنت دندان که این عارضه معمولا به ندرت اتفاق می افتد .

آیا ایمپلنت دندان موجب پوسیدگی می شود ؟

ایمپلنت دندان یک جایگزین مناسب برای بی دندانی است که تا به امروز گزارشی در خصوص پوسیدگی دندان آن یافت نشده است ولی هر سال یکبار نیاز به جرمگیری دندان خواهد داشت .

کلام آخر

هر پروسه درمانی پزشکی و دندانپزشکی با عوارضی همراه خواهد بود، ایمپلنت دندان یک روش درمانی و زیبایی کم عارضه است تمامی معایب و عوارض نام برده تنها بسته به نوع جنس ایمپلنت های دندانی و توسط افراد نامتخصص اتفاق می افتد . عوارض جانبی موقتی هستند و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شوند اما به منظور پیشگیری از بروز عوارض دراز مدت و معایب احتمالی بهتر است قبل از مراجعه حتما در انتخاب خود دقت لازم و کافی را داشته باشید و به بهترین دندانپزشک مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

12 + 9 =

Call Now Button