امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۰۱:۲۶:۲۵

آیا مراجعه به دندانپزشکی در دوران بارداری ممنوع است ؟

آیا مراجعه به دندانپزشکی در دوران بارداری ممنوع است ؟

یکی از سوالات شایع در میان زنان باردار این است که آیا مراجعه به دندانپزشکی طی دوران بارداری امکان پذیر است و می توانیم خدمات دندانپزشکی را داشته باشیم .

منع کارهای دندانپزشکی به صورت مطلق برای زنان باردار وجود ندارد . صرفا ملاحظات و نکاتی است که باید در این معقوله هست که باید لحاظ شود .

اولین نکته این است که خانم های باردار را به متخصص زنان ارجاع داده می شوند و از دکتر متخصص آن ها درخواست می کنیم که یک نسخه ای برای دندانپزشک ابلاغ شود در باب اینکه ارائه خدمات دندانپزشکی برای این فرد امکان دارد و اگر چنین است چه نوع نکات و ملاحظاتی باید برای این خانم باردار رعایت شود .

اگر دوره های بارداری را به سه دوره تقسیم کنیم . سه ماهه دوم بهترین زمان برای انجام خدمات پزشکی است . البته سه ماهه اول و سوم قابل انجام است اما صرفا بهتر است ملاحظاتی را مورد نظر قرار دهیم .

عموما خانم های باردار در طی نه ماه بارداری با مشکلات دندانی مواجه می شوند و به دندانپزشکی مراجعه می نمایند اگرچه باز تاکید می شود انجام خدمات دندانپزشکی در دوران بارداری قابل انجام می باشد .

دندانپزشکی در بارداری

دندانپزشکی در بارداری

سلامت دندان ها پیش از دوران بارداری

توصیه دندانپزشک به شما خانم های باردار این است که، زمانی که قصد بارداری دارید، قبل از دوران بارداری جهت چکاپ به دندانپزشکی و رفع مشکلات دندانی اقداماتی را پیگیرانه خانم های باردار انجام دهند تا در این دوران دچار استرس و نگرانی نباشند .

رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از فلوراید و نخ دندان می تواند مشکلات مربوط به دهان و دندان در این دوران را کمتر نماید .

علت تغییرات دهان و دندان در دوران بارداری

طول دوران بارداری ترشحات دهان افزایش می یابد و همین امر سبب تغییرات دهان و دندان در دوران بارداری می شود .

تغییرات هورمونی

جریان خون در طول دوران بارداری سبب حساسیت و تورم دهان می شود . از طرفی مشکلات دهان و دندان بر روی جنین تاثیر می گذارد و می تواند عارضه های را به دنبال داشته باشد، که بهتر است در این مواقع به رفع مشکلات دهان و دندان خود بپردازید .

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

خونریزی دهان

تغییرات هورمونی سبب ایجاد خونریزی و التهاب لثه ها می شود که این مشکل به صورت ناخودآگاه درمان می شود، ولی اگر در صورتی این مشکلات در شما جدی تر باشد بهتر است، به دندانپزشک مراجعه نمایید .

کلام آخر

با رعایت نکات بهداشتی و چکاپ های دوره ای می توانید دوره ی بارداری موفق و سلامتی داشته باشید. با این حال در صورت ایجاد عوارض دهانی و دندانی نیاز است تا با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی معاینات لازم را انجام دهید.

با تجویز پزشک زنان و زایمان و بررسی های انجام شده توسط دندانپزشک درمان های مناسب برای رفع عارضه های دهانی و دندانی در زنان باردار انجام می شود. معمولا سه ماهه ی دوم بارداری، زمانی مناسب و کم خطر برای انجام درمان های دندانپزشکی اعم از جرمگیری دندان و اقدامات پیشگیرانه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

دوازده + 5 =

Call Now Button