امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۰۱:۲۵:۲۴

همه چیز درباره لمینت دندان

همه چیز درباره لمینت دندان

یکی از بهترین درمان های زیبایی دندان لمینت می باشد که می توان با آن به راحتی غذا میل کرد، لمینت ها هیچ تغییر رنگی ندارند و از شفافیت فوق العاده ای برخوردار هستند. لمینت لایه ای از مواد همرنگ دندان است که برای اصلاح شکل، رنگ، فرم و طول دندان و یا بستن فاصله بین دندان ها و درمان شکستگی دندان از آن استفاده می شود.

شرایط خاصی برای انجام لمینت لازم است که از آن جمله می توان به شرایط مطلوب فک و لثه اشاره کرد که توسط دندانپزشک زیبایی تشخیص داده می شود.

بیمارانی که مشکل فکی، تحلیل لثه و یا نیاز به ارتودنسی دندان داشته باشند مناسب درمان با لمینت نیستند.

لمینت دندانانواع لمینت دندان

لمینت سرامیکی: این لمینت از جنس سرامیک یا در اصطلاح عامیانه از جنس چینی است. ظاهر زیبا و ثبات رنگ بیشتری دارد و نسبت به نوع کامپوزیتی آن مقاوم تر و هزینه این لمینت از سایر روش های دیگر بیشتر است.

لمینت کامپوزیتی: این نوع لمینت به تراش کمتری در دندان نیاز دارد و حتی در مواردی که شرایط دندان مناسب باشد نیاز به تراش نیست. میزان براقیت آن بیشتر و تنوع رنگ بیشتری دارد. قیمت آن از سایر روش های دیگر کمتر است.

مراحل لمینت دندان

مرحله اول: تراش دندان ها در حد چند میل انجام می شود بدون آنکه به دندان آسیبی برسد و سپس قالبگیری می شود.

مرحله دوم: لمینت دندان، به صورت یک لایه بسیار نازک از جنس سرامیک که تقریبا همان جنس دندان طبیعی و بسیار مقاوم است، به صورت تک به تک توسط لابراتوار ساخته می شود با مواد مخصوص توسط دندانپزشک به دندان های اصلی چسبانده می شود که این چسب بسیار مقاوم است و توسط اشعه UV انجام می شود.

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از لمینت دندان

بعد از لمینت دندان ها بیمار باید بهداشت دهان و دندان را به صورت کامل رعایت نماید و از فشار زیاد یا ضربه زدن به دندان خودداری کند. نخ دندان به صورت مداوم کشیده شود. به فاصله ۶ ماه برای چکاپ به دندانپزشک زیبایی مراجعه شود.

لمینت ها، در صورت آسیب دیدن و یا شکستن، قابلیت تعویض را دارند و اگر به هر دلیلی تغییر در رنگ آن ایجاد شود به راحتی و با یک پالیش به حالت اولیه در می آید و شفاف می شود.

در صورت دیده شدن هرگونه التهاب یا قرمزی در ناحیه لثه، به پزشک مراجعه شود.

چه کسانی نمی توانند لمینت دندان انجام دهند؟

  • کسانی که مشکلی برای دندان هایشان پیش نیامده، نباید لمینت دندان انجام دهند. زیرا اگر لمینت به درستی انجام نشود عصب دندان ها از بین رفته و نسبت به سرما و گرما حساس می شود.
  • کسانی که ترشی و یا مواد اسیدی زیاد استفاده می کنند و همچنین عادت به دندان قروچه کردن دارند.
  • کسانی که بیماری مفصلی دارند
  • کسانی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنند.
  • کسانی که بافت مینای دندانشان از بین رفته و ساییدگی مینای دندان دارند که این افراد بهتر است به جای لمینت از روکش دندان استفاده کنند.

کلام آخر

با حفظ سلامت دندان ها می توان با کمک گرفتن از روش های متفاوت در عرصه ی دندانپزشکی زیبایی مانند: اصلاح طرح لبخند، بلیچینگ دندان و … رنگ و زیبایی دندان ها را دو چندان کرد. برای انتخاب روش درمان مناسب با توجه به شرایط خود می توانید با مرکز دندانپزشکی در کرج تماس برقرار کرده و مشاوره های لازم را از مرکز دریافت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

چهارده − هفت =

Call Now Button