امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت : ۰۱:۲۷:۳۱

همه چیز در مورد کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یکی از بهترین و پرطرفدارترین مواد در دندانپزشکی ها به شمار می آید . کامپوزیت دندان علاوه بر اینکه در موارد زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، جهت اصلاح طرح لبخند از آن استفاده می شود . کامپوزیت دندان یک ماده خمیری شکل است که به رنگ های مختلفی تولید می گردد .

ونیر کامپوزیت

مزیت های کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان از جمله روش های زیبایی و درمانی است که از مزیت های بسیار زیادی برخوردار است . هیچ گونه تراشی بر روی دندان در هنگام کامپوزیت دندان انجام نمی شود . کامپوزیت دندان در مواقع موادی نرم هستند که توسط دندانپزشک بر روی دندان قرار می گیرد و در صورتی که فرد پس از مدتی کامپوزیت را دوست نداشته باشد امکان برداشتن آن وجود دارد .

کامپوزیت دندان در رنگ های مختلفی وجود دارد و در صورت تغییر رنگ امکان پالیش کردن آن وجود دارد که این امر سبب می شود تا رنگ کامپوزیت به حالت اولیه بازگردد .

کامپوزیت دندان در دوره زمانی بسیار کوتاه در مطب قابل انجام است و با توجه به تکنیک دندانپزشک نهایتا طی یک تا دو جلسه انجام می شود .

نحوه انجام کامپوزیت دندان

در ابتدا تمامی دندان ها مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت وجود پوسیدگی، نخست پوسیدگی های دندانی درمان می گردد . سپس سطوح دندان ها جرم گیری می شود و پس از خشک کردن دندان ها، مواد خمیری شکل بر روی دندان قرار داده شده، سپس نوری آبی رنگ بر روی دندان ها گرفته می شود و از این نور برای سخت شدن مواد بر روی دندان استفاده می شود . در نهایت، چسب مخصوصی بر روی دندان های مورد نظر زده می شود . مواد کامپوزیت یک ماده ای است که می توان به آن فرم داد و این ماده هم جنبه درمانی و هم زیبایی خواهد داشت .

در صورتی که دندانی دچار پوسیدگی شده باشد، می توان در صورت وجود پوسیدگی های اولیه دندان را با این مواد پر نمود .  مواد خمیری شکل کامپوزیت می تواند تا حدی سبب استحکام دندان شود .

طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر کامپوزیت دندان بسته به برخی از عوامل متفاوت می باشد . به طور معمول طول عمر کامپوزیت های دندانی بسته به مواد مصرفی و رعایت مراقبت های لازم مشخص می گردد . به طور حتم رعایت بهداشت دهان و دندان و رعایت مراقبت های لازم تاثیر بسزایی در افزایش مدت زمان ماندگاری دندان ها خواهد داشت .

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان و چکاپ های دوره ای از مواردی است که بایستی پس از کامپوزیت دندان رعایت شود . همچنین رعایت اصول تغذیه ای به منظور پیشگیری از آسیب های دندانی بسیار حائز اهمیت می باشد .

همان طور که ذکر شد، رعایت بهداشت دهان و دندان از اهیمت ویژه ای برخوردار بود زیرا کامپوزیت های دندانی خاصیت رنگ پذیری دارند و همین امر موجب می شود تا پس از خوردن مواد غذایی رنگی نظیر چای و قهوه به مرور زمان کامپوزیت های دندانی دچار تغییر رنگ شوند . لذا بهتر است در رعایت بهداشت دهان و دندان کوشا باشید .

عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک روش اصلاح طرح لبخند است که کاملا بدون عارضه می باشد، اما برخی از عوارض می تواند ناشی از انجام ناصحیح کامپوزیت دندان اتفاق افتد . که این عوارض عبارت است از تورم، آسیب لثه و نافرم بودن دندان ها باشد . لذا برای پیشگیری از چنین عوارضی بایستی ابتدا در انتخاب دندانپزشک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید تا از بروز چنین عوارضی پیشگیری نمایید .

آیا کامپوزیت دندان درد دارد ؟

خیلی از افراد به دلیل وجود درد ناشی از انجام درمان های دندانپزشکی از مراجعه به دندانپزشک سرباز می نهند . در صورتی که درمان های دندانپزشکی اعم از درمانی و زیبایی تحت بی حسی موضعی انجام می گردد و هیچ گونه دردی را برای افراد به همراه نخواهد داشت . لازم به ذکر است، انجام کامپوزیت دندان یک روش درمانی و زیبایی کاملا بدون درد و عارضه می باشد .

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان با توجه به برخی از موارد متفاوت می باشد و قبل از معاینه و بررسی های لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود . به منظور کسب اطلاع بیشتر در این خصوص می توانید به مراکز دندانپزشکی مراجعه نمایید .

کلام آخر

کامپوزیت دندان یک روش درمانی و زیبایی کاملا بدون عارضه است . در صورتی که از بد فرمی و بد رنگی دندان های خود خسته شده اید این روش، بهترین و سریعترین شیوه برای رسیدن به لبخندی زیبا ست . در صورتی که در انتخاب روش زیبایی خود نیاز به مشورت داشتید می توانید با بهترین دندانپزشک در کرج مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

بیست − 17 =

Call Now Button