کاشت دندان در کرج

کاشت دندان در کرج

یکی از مهمترین تکنیک ها در دندانپزشکی ایمپلنت یا کاشت دندان می باشد . گستره دندانپزشکی همانند تمامی عرصه های پزشکی با پیشرفت های بسیاری همراه بوده است . از ایمپلنت دندان یک روش بسیار مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته است .

نمونه ایمپلنت دندان توسط دکتر شهریار جنانی

نمونه ایمپلنت دندان توسط دکتر شهریار جنانی

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان از جنس قطعه ای تیتانیوم بوده که به عنوان یک پایه جهت نگهداری روکش دندان از آن استفاده می شود . ایمپلنت های دندانی دارای استحکام خاصی بوده که وابستگی با ریشه دندان نخواهد داشت .

مدت زمان درمان ایمپلنت

مدت زمان درمان ایمپلنت های دندانی برای تمامی افراد به یک اندازه خواهد بود . طول مدت این دوره درمانی در صورتی که تنها مشکل بیمار تحلیل استخوان باشد از یک روز تا یک هفته به طول خواهد انجامید . حداقل مدت زمان دوره ایمپلنت دندان برای فک پایین سه ماه و برای فک بالا حداقل شش ماه خواهد بود .

هزینه کاشت دندان چقدر است ؟

هزینه کاشت دندان بسته به برخی از عوامل متفاوت می باشد، اما عواملی همچون کشیدن دندان ها، شرایط استخوان، سینوس های فک بالا و پایین و … متفاوت می باشد . لازم به ذکر است، برخی از بیماران بنا به شرایط و مدت زمان بی دندانی خود ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشند که این امر می تواند موجب شود تا فرد نیاز به جراحی سینوس لیفت داشته باشد و بر روی میزان هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار خواهد بود .

لذا قبل از معاینه و بررسی های لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود . به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به دندانپزشک خبره مراجعه نمایید .

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32242151 (026) – 32254227 (026) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

آیا کاشت دندان درد دارد ؟

آستانه درد در افراد مختلف متفاوت می باشد . بسیاری از افراد از انجام ایمپلنت دندان می ترسند زیرا تصور می کنند که درد زیادی خواهند داشت در صورتی که چنین نخواهد بود و افراد در زمان انجام ایمپلنت دندان هیچ گونه دردی را احساس نخواهند کرد و درمان پس از بی حسی موضعی انجام خواهد داشت لذا افراد دردی در حین انجام ایمپلنت دندان حس نخواهند کرد .

فرق بریج دندان با ایمپلنت چیست ؟

زمانی که افراد با بی دندانی مواجه می شوند با شیوه های درمانی کاشت دندان، بریج دندان و دندان مصنوعی مواجه می شوند . بریج دندان به معنای پل است که در این روش درمانی شرط اصلی انجام آن سالم بودن دندان های مجاور دندان از دست رفته می باشد . سپس دندان های کناری تراشیده و از یک روکش سه تایی برای دندان ها استفاده می شود . در واقع در روش بریج دندانی از دندان های مجاور دندان از دست رفته به عنوان پایه بریج استفاده می شود.

بریج دندان یک روش بدون جراحی است و بسیار سریع می باشد و طی دو تا سه جلسه انجام می شود . در حالی که در ایمپلنت دندان تحلیل استخوان صورت نمی گیرد و پایه ایمپلنت جایگزین ریشه دندان می شود . در واقع این روش درمانی همانند یک دندان طبیعی عمل خواهد کرد .

کلام آخر

هر پروسه درمانی پزشکی و دندانپزشکی با عوارضی همراه خواهد بود، ایمپلنت دندان یک روش درمانی و زیبایی کم عارضه است تمامی معایب و عوارض که ممکن است در طول پروسه درمان اتفاق افتد، تنها بسته به نوع جنس ایمپلنت های دندانی و توسط افراد نامتخصص ایجاد می شود . لذا قبل از مراجعه حتما در انتخاب خود دقت لازم و کافی را داشته باشید و به بهترین دندانپزشک مراجعه نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

2 × دو =

Call Now Button