امروز : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت : ۲۰:۱۶:۰۷

سفید کردن دندان با کامپوزیت

کامپوزیت دندان

یکی از تکنیک های مورد استفاده در اصلاح طرح لبخند و شوی دندانی زیبا، کامپوزیت دندان می باشد. کامپوزیت مانند روکش سطح دندان را می پوشاند.

همانطور که در مقاله ی روکش دندان در کرج ذکر شده است؛ داشتن دندان های منظم و خوش رنگ از نقاط قوت در زیبایی چهره ی افراد می باشد. مراودات اجتماعی جزء اصلی از زندگی هر فرد می باشد. برقراری ارتباط موثر با دیگران نقش مهم و کلیدی در زندگی تمام انسان ها دارد.

همانطور که می دانید زیبایی با افزایش اعتماد به نفس، باعث ارتقا کیفیت ارتباطات اجتماعی می شود. به همین دلیل افرادی که از داشتن دندان هایی با رنگ نامناسب یا نامنظم رنج می برند، به دنبال راهکاری برای داشتن دندان هایی زیبا می گردند.

در این مقاله به معرفی مزایای کامپوزیت دندان و انواع آن می پردازیم.

کامپوزیت دندان های قدامی توسط دکتر شهریار جنانی

کامپوزیت دندان های قدامی توسط دکتر شهریار جنانی

کامپوزیت دندان چیست

کامپوزیت نوعی روکش دندان است که محتویات آن از مواد زمینه ای ساخته شده است که در صورت ترکیب با فیلر مخلوطی با استحکام بالا ایجاد می کند و می تواند کدر بودن دندان ها و سایر عیوب ظاهری آن ها را بپوشاند.

از کامپوزیت ها به منظورهای متفاوتی همچون: سفید کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان، فرورفتگی دندان و نامنظم بودن آن می توان استفاده کرد.

کامپوزیت های دندانی رنگ بندی های متفاوتی دارند که بنا به سلیقه ی فرد و نظر دندانپزشک انتخاب می شوند.

عکس کامپوزیت دندان

دیدن نمونه کارهای کامپوزیت می تواند دید مناسبی در ذهن فرد متقاضی ایجاد کند. فرد با دیدن تصویر کامپوزیت دندان به توانایی این روکش در زیباسازی دندان ها پی می برد.

در این قسمت نمونه ای از کامپوزیت دندان توسط دکتر شهریار جنانی را در اختیار شما عزیزان می گذاریم.

ونیر کامپوزیت فک بالا توسط دکتر شهریار جنانی

ونیر کامپوزیت فک بالا توسط دکتر شهریار جنانی

انواع کامپوزیت دندان

با مراجعه به دندانپزشکی شرایط دهانی دندانی شما مورد بررسی قرار می گیرد و بهترین تکنیک برای داشتن دندان هایی زیبا از سوی دندانپزشک زیبایی تجویز می گردد.

از انواع کامپوزیت دندان می توان به موادی مانند:

  • کامپوزیت ونیر
  • کامپوزیت زیرکونیا

اشاره کرد.

فیلم کامپوزیت دندان

در این بخش می توانید ویدیویی از نحوه ی کامپوزیت کردن دندان را مشاهده کنید.

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان عامل بسیار مهم در حفظ و نگهداری از سلامت دندان ها می باشد. دندان هایی که توسط روکش های زیبایی پوشانده می شوند نیز همانند دندان های طبیعی نیاز به مراقبت دارند. مسواک زدن و استفاده از نخ دندان خط دفاعی بسیار مهمی در جلوگیری از تجمع باکتری های پوسیدگی زا در سطح دندان ها می باشند.

بنابراین بعد از کامپوزیت دندان لازم است تمامی نکات بهداشتی را مد نظر قرار دهید تا شاهد پوسیدگی دندان یا تغییر رنگ آن نباشید.

قیمت کامپوزیت دندان در کرج

هزینه کامپوزیت دندان به مواردی همچون: درجه ی رنگ انتخابی، تعداد دندان هایی که قرار است کامپوزیت شوند، دستمزد دندانپزشک، نوع کامپوزیت انتخابی (کامپوزیت ونیر و…) و همچنین جنس و کیفیت مواد مورد استفاده در طی کامپوزیت کردن دندان در هر فرد بستگی دارد.

خلاصه مطلب

با کامپوزیت دندان می توانید دندان های زیبا و خوش رنگ داشته باشید. جلوه ی بسیار مناسب دندان در هنگام خندیدن و صحبت کردن باعث نفوذ کلام شما در هنگام برقراری ارتباط با اطرافیانتان می شود.

در انتها لازم به ذکر است برای انجام کامپوزیت دندان یا هر اقدام زیبایی دیگر بهترین دندانپزشک زیبایی را انتخاب کنید.

پاسخ

18 + هشت =

Call Now Button