امروز : یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت : ۰۴:۴۰:۰۵

کامپوزیت ونیر در کرج

کامپوزیت دندان

داشتن دندان های زیبا علاوه بر لبخندی زیبا سبب جذابیت چهره مان می شود . امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی یکی از بهترین روش های زیبایی که به سرعت سبب زیباتر شدن دندان ها می شود کامپوزیت دندان می باشد .

ونیر کامپوزیتکامپوزیت دندان چیست ؟

یکی از پرکاربردترین مواد دندانپزشکی، کامپوزیت ها می باشند . کامپوزیت دندان ماده ای خمیری شکل است که به منظور درمان پوسیدگی های دندانی، رفع شکستگی ها، ترک ها و رفع سیاهی دندان ها استفاده می شود .

کامپوزیت ونیر چیست ؟

نوعی از کامپوزیت ها که به منظور درمان های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، کامپوزیت ونیر می باشد . در صورت داشتن دندان های بد فرم، بد رنگ، لب پریده و با فاصله می توان از این روش استفاده نمود .

کامپوزیت ونیر به منظور زیباتر و سفید کردن دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد . در واقع در این روش زیبایی دندان ها بدون هیچ گونه تراشی و آسیبی به زیبایی مطلوبی خواهند رسید .

کامپوزیت دندان از ذرات فیلر تشکیل شده و خمیر شکل است این مواد مقاومت بسیار بالایی دارند و با امواج نوری خاصی به روی دندان فیکس می شوند . امروزه کامپوزیت های دندانی از مقاومت بیشتری برخوردار است و طول عمر بیشتری دارند و به راحتی پولش می شوند .

چه افرادی کاندید مناسب کامپوزیت دندان است ؟

به طور کلی کامپوزیت دندان برای افرادی مناسب است که دندان های بد شکل، بد رنگ و بد فرمی دارد . بهترین روش درمان برای دندان های نامنظم درمان ارتودنسی است اما در صورتی که دندان های بدشکل و بد رنگ داشته باشید در این مواقع بهترین درمان کامپوزیت دندان می باشد .

عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک روش درمانی و زیبایی بدون عارضه است . از مهمترین عوارضی که ممکن است ایجاد شود تورم و آسیب لثه می باشد، که این گونه عوارض بیشتر در اثر چسباندن نادرست اتفاق می افتد . به همین منظور برای پیشگیری از بروز عوارض بهتر است به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه نمایید.

آیا کامپوزیت دندان درد دارد ؟

کامپوزیت دندان یک روش کاملا بدون درد است . دندانپزشک ابتدا از یک ژل بی حسی در ناحیه تزریق بی حسی استفاده می نمایند، سپس تزریق بی حسی انجام می شود تا فرد هیچگونه درد و ناراحتی را احساس نکند .

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان تاثیر بسزایی در ماندگاری و طول عمر کامپوزیت دندان دارد . به همین منظور استفاده از مسواک و نخ دندان به صورت مرتب ضروری است .

خوردن مواد خوراکی سفت می تواند به کامپوزیت ها آسیب وارد نمایید، لذا در مصرف مواد خوراکی سفت دقت لازم را داشته باشید.

کامپوزیت های دندانی خاصیت تغییر رنگ دارند به همین دلیل پس از مصرف موارد خوراکی رنگی نظیر چای و قهوه مسواک زدن را فراموش نکنید .

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

طول عمر کامپوزیت دندان

کامپوزیت های دندانی از طول عمر بسیار بالایی برخوردار هستند اما آنچه در میزان ماندگاری و طول عمر آن ها تاثیر می گذارد رعایت بهداشت دهان و دندان تغذیه مناسب می باشد . معمولا طول عمر کامپوزیت های دندانی بیش از ده سال می باشد .

نحوه انجام کامپوزیت دندان

ابتدا دندانپزشک دندان ها فرد را تمیز نموده سپس جرم گیری می نماید . پس از اتمام تمیز نمودن سطح دندان ها، دندان ها را خشک نموده تا موجب اختلال در عملکرد مواد نشود .

سپس سطح دندان را با مواد باندینگ یا چسب مخصوص پوشیده می شود و کامپوزیت های دندانی بر روی دندان قرار می گیرد .

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد . آنچه در میزان هزینه تاثیر گذار است کیفیت مواد مصرفی، تجربه و مهارت دندانپزشک می باشد، به همین منظور قبل از معاینه و بررسی های لازم را نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود . برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه کامپوزیت دندان بهتر است به دندانپزشک خوب در کرج مراجعه نمایید .

نتیجه گیری

کامپوزیت دندان یک روش درمانی و زیبایی کاملا بدون عارضه است . در صورتی که از بد فرمی و بد رنگی دندان های خود خسته شده اید این روش، بهترین و سریعترین شیوه برای رسیدن به لبخندی زیبا ست . در صورتی که در انتخاب روش زیبایی خود نیاز به مشورت داشتید می توانید با بهترین دندانپزشک در کرج مشورت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

13 + 16 =

Call Now Button