امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۰۵:۰۲

روکش زیبایی دندان در کرج

روکش زیبایی دندان

یکی از عواملی که در زیبایی چهره و ارتباطات اجتماعی تاثیر بسزایی دارد، مرتب بودن دندان هاست. عوامل زیادی هستند که می تواند موجب نازیبایی و بروز مشکلات دهان و دندان شوند، یکی از آن عوامل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و استعمال دخانیات همچون سیگار می باشد.

طبق تحقیقات انجام شده، در هر کدام از مراکز پزشکی بیش از دو میلیون دندان به طور سالانه کشیده می شود، معمولا شاخص توسعه یافتگی سلامت دندان ها از نسبت دندان های کشیده شده، پر شده و یا پوسیده مشخص می شود.

رعایت بهداشت دهان و دندان و توجه به سلامت دندان ها در دوران کودکی موجب می شود تا دندان هایی سالم در دوران سالمندی داشته باشیم که این می تواند تاثیرات بسزایی بر روی جسم و روان فرد بگذارد.

روکش زیبایی دندان

روکش زیبایی دندان

روکش دندان چیست؟

روکش دندان یک لایه بسیار نازک است که سبب پوشش دندان می شود، قبل از آنکه روکش های زیبایی را بخواهیم بر روی دندان ها قرار دهیم، یک لایه از دندان تراشیده می شود و سبب روکش بر روی دندنا قرار می گیرد. این کار علاوه بر ایتکه می تواند موجب زیبایی ظاهری دندان شود، می تواند منجر به تقویت و محافظت آن نیز شود.

ضرورت انجام و استفاده از روکش دندان

موارد متعددی می تواند نیاز به روکش دندان داشته باشد، تا بتوان با کمک آن به رفع مشکلات دهان و دندان پرداخت که این موارد عبارت است از:

  • ترمیم دندان شکسته
  • رفع ترک خوردگی دندان
  • رفع و درمان پوسیدگی دندان
  • اصلاح طرح لبخند
  • پل دندان
  • قرار گرفتن بر روی ایمپلنت
  • رفع نافرمی ها و بدرنگی های دندان

انواع روکش زیبایی دندان

روکش استیل ضد زنگ

یکی از پرکاربردترین روکش های زیبایی که در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، روکش استیل ضد زنگ می باشد. در حقیقت این نوع روکش می تواند جایگزین دندان از دست رفته شود و مثل یک فضا نگهدارنده عمل نمایید.

این نوع روکش به صورت موقتی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا پس از تراشیدن دندان از این روکش استفاده می نماییم تا روکش دائمی دندان آماده شود.

روکش جوش داده شده به فلز

این نوع روکش بسیار شبیه به دندان بوده و در مقایسه با روکش های فلزی بیشتر در معرض ساییدگی دندان مقابل می باشد. در حقیقت اکثر اوقات از روکش جوش داده شده به فلز برای دندان های جلو و عقب استفاده می شود.

روکش تمام رزینی

این نوع روکش موقتی بوده و از لحاظ هزینه مقرون به صرفه خواهد بود و هزینه آن مناسب است. اما روکش تمام رزینی بسیار شکننده است و سریعا آسیب دیده و ساییده می شود.

روکش تمام سرامیکی

روکش سرامیکی شباهت بسیاری با دندان دارد و برخی از افراد هستند که به فلز حساسیت دارند که در این موارد می توانند از این نوع روکش استفاده نمایند. در حقیقت این نوع روکش مناسب برای دندان های پیشین می باشد.

روکش زیرکونیوم

روکش زیرکونیوم قابل ساخت در مطب های دندانپزشکی است و در یک جلسه آماده می شودو نیازی به استفاده از روکش موقت نخواهد داشت.

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

مراقبت های لازم از روکش موقت

روکش های موقت برای مدت کوتاهی در دهان قرار می گیرند و در حقیقت جایگزین مناسبی برای روکش دائمی می باشند. اما در این زمان کوتاه نیاز به مراقبت های خواهند داشت که در ادامه به شرح هر کدام از آن ها می پردازیم.

در زمانی که از روکش موقت استفاده می نمایید بهتر است از مواد خوراکی چسبناک همانند آدامس بپرهیزید.

از مواد غذایی که سفت و می تواند موجب شکستن روکش موقت دندان شود، اجتناب ورزید.

از به یکباره بیرون کشیدن نخ دندان بپرهیزید، زیرا این عمل می تواند موجب خارج آمدن روکش دندان موقت شود.

هزینه روکش زیبایی دندان

هزینه روکش زیبایی دندان بسته به برخی از عوامل همچون: نوع روکش، کاربرد آن و … متفاوت می باشد. لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های روکش زیبایی دندان بهتر است با یک دندانپزشک مشورت نمایید.

کلام آخر

در صورتی که به هر دلیل کاندید استفاده از روکش دندان هستید، بهتر است قبل از استفاده از هر نوع روکشی در خصوص آن با یک دندانپزشک با تجربه مشورت نمایید تا با آگاهی کامل و با توجه به شرایط خود نوع آن را انتخاب نمایید. در چنین شرایطی اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول ساخته می توانید با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس حاصل فرمایید و سوالات خود را از ما بپرسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

پاسخ

20 + سیزده =

Call Now Button