امروز : دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت : ۱۳:۰۴

روکش دندان در کرج

ممکن است خود شما نیز به فکر انجام روکش دندان برای زیبایی  بیشتر در دندان هایتان افتاده باشید. روکش دندان علاوه بر وظیفه ی محافظتی و تقویت بخشی به استحکام دندان ها، می تواند زیبایی آن ها را چند برابر کند. روکش دندان راهکار موثر و موفقی در رفع رنگ نامطلوب، جبران شکستگی های دندانی و… می باشد. به همین منظور انواع متفاوتی از روکش های دندانی وجود دارند تا انتظارات شما عزیزان را برآورده سازند.

روکش دندان

روکش دندان یک لایه بسیار نازک است که سبب پوشش دندان می شود، قبل از آنکه روکش های زیبایی را بخواهیم بر روی دندان ها قرار دهیم، یک لایه از دندان تراشیده می شود و سبب روکش بر روی دندنا قرار می گیرد. این کار علاوه بر ایتکه می تواند موجب زیبایی ظاهری دندان شود، می تواند منجر به تقویت و محافظت آن نیز شود.

ضرورت انجام و استفاده از روکش دندان

موارد متعددی می تواند نیاز به روکش دندان داشته باشد، تا بتوان با کمک آن به رفع مشکلات دهان و دندان پرداخت که این موارد عبارت است از:

  • ترمیم دندان شکسته
  • رفع ترک خوردگی دندان
  • رفع و درمان پوسیدگی دندان
  • اصلاح طرح لبخند
  • پل دندان
  • قرار گرفتن بر روی ایمپلنت
  • رفع نافرمی ها و بدرنگی های دندان

انواع روکش دندان


روکش استیل ضد زنگ

یکی از پرکاربردترین روکش های زیبایی که در کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، روکش استیل ضد زنگ می باشد. در حقیقت این نوع روکش می تواند جایگزین دندان از دست رفته شود و مثل یک فضا نگهدارنده عمل نمایید. این نوع روکش به صورت موقتی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا پس از تراشیدن دندان از این روکش استفاده می نماییم تا روکش دائمی دندان آماده شود.


روکش جوش داده شده به فلز

این نوع روکش بسیار شبیه به دندان بوده و در مقایسه با روکش های فلزی بیشتر در معرض ساییدگی دندان مقابل می باشد. در حقیقت اکثر اوقات از روکش جوش داده شده به فلز برای دندان های جلو و عقب استفاده می شود.


روکش تمام رزینی

این نوع روکش موقتی بوده و از لحاظ هزینه مقرون به صرفه خواهد بود و هزینه آن مناسب است. اما روکش تمام رزینی بسیار شکننده است و سریعا آسیب دیده و ساییده می شود.


روکش تمام سرامیکی

روکش سرامیکی شباهت بسیاری با دندان دارد و برخی از افراد هستند که به فلز حساسیت دارند که در این موارد می توانند از این نوع روکش استفاده نمایند. در حقیقت این نوع روکش مناسب برای دندان های پیشین می باشد.


روکش زیرکونیوم

روکش زیرکونیوم قابل ساخت در مطب های دندانپزشکی است و در یک جلسه آماده می شودو نیازی به استفاده از روکش موقت نخواهد داشت

  • پر کردن فضای خالی بین دو دندانی که بعنوان پایه در بریج دندان ها استفاده می شوند.

روکش ها انواع متنوعی را شامل می شوند. اینکه کدام نوع از روکش برای شما استفاده شود بنا به تشخیص دندانپزشک و سلیقه ی شما می باشد.

نکات مهم در روکش دندان

روکش دندان همانند کاور محافظتی از دندان مراقبت می کند. اگر دندانی نیاز به روکش شدن داشته باشد و اقدامات لازم صورت نگیرد، عوارض نامطلوب  و در مواردی غیرقابل جبران به مرور زمان، برای دندان ها ایجاد می شود. از این عوارض می توان به موارد مهمی مانند: شکستگی و غیرقابل نگهداری شدن دندان ها اشاره کرد.

  • شما عزیزان باید توجه داشته باشید که روکش دندان امری بسیار حائز اهمیت می باشد. اما اگر این تکنیک بصورت صحیح و با مواد مطلوبی انجام نشود، نه تنها عوارض موجود دندانی را برطرف نمی سازد بلکه آن ها را تشدید می کند.
  • پس باید در انتخاب دندانپزشک خود نهایت دقت را مد نظر داشته باشید تا بتوانید روکش دندان با کیفیت و ماندگاری را بخود هدیه دهید.

فیلم روکش دندان

در این قسمت یک نمونه ویدیو از نحوه ی روکش دندان به شما عزیزان نشان داده می شود.

پاسخ به سوالات متداول شما

پاسخ

دوازده − 8 =

Call Now Button