افزایش طول تاج دندان

فهرست محتوا

افزایش طول تاج دندان درمان مناسبی برای لبخند لثه ای می باشد. شاید در اطراف خود اشخاصی را دیده باشید که در هنگام خندیدن قسمت زیادی از لثه ی آن ها هویدا می شود. این حالت از گیرایی و زیبایی لبخند فرد می کاهد.

به عبارت دیگر یکی از تکنیک های موثر در اصلاح طرح لبخند، افزایش طول تاج دندان در افرادی که دارای لبخند لثه ای هستند، می باشد.

در ادامه ی این مطلب به بررسی مزایا و نتایج حاصل از روش افزایش طول تاج دندان می پردازیم.

جراحی افزایش طول تاج دندان توسط دکتر جنانی
جراحی افزایش طول تاج دندان توسط دکتر جنانی

موارد استفاده از افزایش طول تاج دندان

همانطور که در مقاله ی اصلاح طرح لبخند در کرج بیان شده است، داشتن دندان های ردیف با رنگ مطلوب از جمله ویژگی های یک لبخند زیبا و گیرا محسوب می شود.

         اصلاح طرح لبخند با افزایش طول تاج دندان

گروهی از افراد هستند که دارای طول دندان کمی می باشند و در اصطلاح دارای لبخندی با شوی لثه ای می باشند. این افراد می تواند با استفاده از تکنیک های نوین دندانپزشکی مانند افزایش طول تاج دندان لبخند خود را زیباتر سازند.

با انجام جراحی لثه، نمای بیشتری از دندان به هنگام خندیدن ظاهر می شود و این امر می تواند حس بهتری در فرد ایجاد کند و اعتماد به نفس وی را هنگام صحبت کردن و خندیدن افزایش دهد.

         روکش دندان

حتی در مواقعی ممکن است سطح قابل دسترس دندان برای روکش مناسب نباشد. در این حالت دندانپزشک زیبایی بعد از حذف قسمت اضافی لثه، اقدامات لازم را جهت روکش دندان انجام می دهد.

جراحی لثه برای لمینت دندان
جراحی لثه برای لمینت دندان

         درمان شکستگی دندان

شکستگی دندان امری طبیعی است که می تواند در اثر اعمال ضربه، تصادف و یا جویدن مواد غذایی سفت اتفاق بیافتد. اگر این شکستگی روی خط لثه اتفاق افتد، در این حالت لازم است تا دندانپزشک مقداری از لثه را بردارد تا بتواند بستر مناسبی برای روکش کردن دندان مورد نظر فراهم آورد.

زیرا همانطور که در مقاله ی روکش دندان در کرج بیان شده است، دندانی که نیاز به روکش دارد باید سطح مناسبی برای قرار دادن مواد داشته باشد. در غیر این صورت روکش دندان دوامی نخواهد داشت و حتی ممکن است، باکتری های پوسیدگی زا به زیر روکش و بافت اصلی دندان راه بیابند.

اقدامات قبل از افزایش طول دندان

اشخاصی که قصد انجام اصلاح طرح لبخند از طریق بلند کردن دندان ها را دارند باید به جراح لثه مراجعه نمایند تا شرایط و وضعیت دندان هایشان مورد بررسی قرار بگیرد.

تهیه ی گرافی های دندانپزشکی یکی از روش های موثر در تشخیص مناسب و انتخاب بهترین راهکار  درمانی توسط پزشک مربوطه می باشد. در این گرافی ها شرایط داخلی دندان نمایان می شود و پوسیدگی های احتمالی یا سایر عوارض دهانی دندانی مورد بررسی قرار می گیرند.

هزینه افزایش طول تاج دندان

جراحی لثه برای افزایش طول تاج دندان از جمله روش های دقیق و حائز اهمیت در عرصه ی دندانپزشکی می باشد. به همین منظور توصیه ی ما به شما عزیزان این است که با مراجعه به بهترین جراح لثه در کرج، شوی دندانی خود را بدون ایجاد عوارض جانبی، اصلاح نمایید.

معمولا موارد زیر در برآورد نهایی هزینه افزایش طول تاج دندان تاثیر می گذارند:

         مقدار لثه ی اضافی

         سلامت دندان ها

         جنس و کیفیت مواد مورد استفاده

         تکنیک اجرایی توسط دندانپزشک و…

هزینه قطعی افزایش طول تاج دندان در جلسات مشاوره و بعد از انجام بررسی های لازم به اطلاع شما رسانده می شود.

جراحی لثه برای افزایش طول تاج درد دارد؟

معمولا جراحی لثه برای بلند کردن دندان ها طی بی حسی موضعی انجام می شود. در این حالت فرد احساس ناراحتی و درد هنگام جراحی ندارد.

بعد از جراحی لثه نیز دندانپزشک داروهای مخصوص مانند آنتی بیوتیک (به منظور جلوگیری از عفونت) و مسکن (به منظور کاهش درد احتمالی بعد از جراحی لثه) برای فرد تجویز می نماید.

اگر شدت درد بعد از جراحی لثه، زیاد بود هرچه سریع تر دندانپزشک خود را مطلع سازید و به آن مراجعه کنید تا شرایط دهانی – دندانی شما مورد معاینه قرار گیرد.

چکیده مطلب

افزایش طول تاج دندان در موارد مختلفی مانند؛ اصلاح طرح لبخند و … مورد استفاده قرار می گیرد. افزایش طول تاج دندان علاوه بر بعد زیبایی، تاثیرات درمانی نیز دارد.

به طور مثال هنگام روکش کردن دندان مقدار اضافه ی لثه را حذف می نمایند تا مواد روکش به طور کامل سطح دندان را پوشش دهد تا احتمال آبسه و عفونت دندان روکش شده، کاهش یابد.

پاسخ

هفده + 4 =

Call Now Button