مراقبت بعد از بلیچینگ دندان

فهرست محتوا

مراقبت بعد از بلیچینگ دندان بیشتر به رعایت نکات بهداشتی توسط فرد مربوط می باشد. بطور مثال مراقبت هایی نظیر مسواک زدن در زمان مناسب، استفاده از نخ دندان و… از جمله نکات بسیار مهم بعد از سفید کردن دندان می باشد.

با این حال رعایت یک سری نکات در روزهای ابتدایی بعد از سفید کردن دندان، خالی از لطف نمی باشد.

 • لازم است تا 48 ساعت بعد از بلیچینگ دندان از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگ دار مانند: چای، قهوه، نوشابه ی رنگ دار و… بپرهیزید.
 • دندان ها در سه روز ابتدایی بعد از بلیچینگ، نسبت به مواد رنگی حساس تر هستند، بنابراین مصرف میوه هایی مانند انگور، تمشک، شاه توت، آلبالو، بستنی های یخی رنگ دار، ادویه های رنگی مانند زردچوبه، کاکائو و… را کم تر کنید.
 • همچنین مصرف نوشیدنی های بسیار گرم و یا بسیار سرد نیز توصیه نمی شود.

فیلم بلیچینگ دندان

در این قسمت می توانید ویدیویی از بلیچینگ دندان را مشاهده کنید.

ماندگاری بلیچینگ دندان

همانطور که در مقاله ی بلیچینگ دندان در کرج بیان شده است؛ سفید کردن دندان باعث زیبایی هرچه بیشتر شوی دندانی و اصلاح طرح لبخند می شود.

فرض کنید خود شما تصمیم به انجام بلیچینگ دندان دارید، مطمئنا پرس و جو در مورد ماندگاری این تکنیک ذهن شما را بخود مشغول می سازد. به نظر شما ماندگاری بلیچینگ دندان چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری بلیچینگ دندان به عواملی همچون:

 • جنس و کیفیت مواد مورد استفاده
 • روش کار دندانپزشک زیبایی
 • میزان زردی و تیرگی دندان ها
 • درجه ی سفید کردن دندان ها و… بستگی دارد.

قبل و بعد از بلیچینگ

دیدن نمونه کارهای بلیچینگ دندان باعث می شود تا اشخاص تصویر ذهنی مناسبی از تغییرات و نتایج حاصل از سفید کردن دندان، داشته باشند. همچنین دیدن نمونه کارهای درمانی یا زیبایی می تواند فرد را در انتخاب دندانپزشک مناسب کمک کند.

نمونه بلیچینگ دندان توسط دکتر جنانی
نمونه بلیچینگ دندان توسط دکتر جنانی

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است

هر فردی با هر جنسیتی و در هر سنی تمایل به زیبایی دارد. این امر در جوامع امروزی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. رسیدگی به دندان ها و ایجاد نمای مطلوب و زیبا در آن ها از جمله موارد مهم و تاثیرگذار در زیبایی بیشتر چهره ی افراد می باشد. مطمئنا داشتن دندان های منظم و سفید از موارد تاثیرگذار در افزایش اعتماد به نفس می باشد.

فردی که دارای دندان های ردیف و زیبا باشد، در هنگام صحبت کردن  راحت تر می باشند و در ارتباطات اجتماعی خود نیز موفق تر هستند. بالعکس اشخاصی که دارای دندان های بد رنگ و نامنظم می باشند، از صحبت کردن با اطرافیان خود دوری می کنند و سعی در پنهان کردن دندان های خود دارند.

برآورد نهایی هزینه ی بلیچینگ دندان به عواملی نظیر:

 • موارد استفاده شده برای سفید کردن دندان
 • دستمزد دندانپزشک
 • میزان زردی دندان های فرد
 • درجه ی سفید کردن دندان و… بستگی دارد که طی جلسات مشاوره توسط دندانپزشک تعیین می شود.

نتیجه گیری

حفظ سلامتی و استحکام دندان ها وابسته به رعایت نکات بهداشتی می باشد. مراقبت بعد از بلیچینگ دندان نیز از این قاعده مستثنی نیست و فردی که دندان های خود را بلیچینگ کرده است باید در زمان های مناسب مسواک بزند و از نخ دندان استفاده کند تا از تجمع باکتری های پوسیدگی زا روی دندان های خود جلوگیری به عمل آورد.

 

 

پاسخ

19 − 9 =

Call Now Button