مراقبت های بعد از جراحی لثه

فهرست محتوا

ممکن است برخی از افراد کاندید جراحی لثه باشند و یا اینکه جراحی لثه انجام داده باشند که همین امر موجب می شود تا سوالاتی ذهن اکثریت آن ها را به خود مشغول سازد. یکی از نگرانی های اکثر افرادی که جراحی لثه انجام داده اند، آگاهی از مراقبت های بعد از جراحی لثه است. اگر تمایل دارید اطلاعاتی در این زمینه بدست آورید می توانید با خواندن این مطلب پاسخ سوالات خود را دریابید و سطح آگاهی خود را بالا برید.

جراحی لثه یکی از پر اهمیت ترین جراحی های دهان و دندان به شمار می آید. هر فردی ممکن است به دلایل مختلفی کاندید جراحی لثه باشد، در این مواقع جالب است بدانید که برای رسیدن به نتیجه مطلوب رعایت توصیه ها و مراقبت های دندانپزشک لازم و ضروری است.

مراقبت های پس از جراحی لثه به سه گروه زمانی تقسیم بندی می شود که شامل مراقبت های لازم در 24 ساعت اول، مراقبت های روزهای آتی و مراقبت های لازم پس از کشیدن بخیه ها می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی لثه در 24 ساعت ابتدایی

پس از انجام جراحی لثه بهتر است در این بازه زمانی از انجام فعالیت های سنگین بدنی اجتناب ورزید.

داشتن احساس درد و سوزش پس از رفع بیحسی یک امر طبیعی است، در این مواقع می توانید با صلاحدید دندانپزشک از مسکن استفاده نمایید. جالب است بدانید که این نوع مسکن ها علاوه بر کاهش درد می تواند از بروز التهاب و عفونت پیشگیری نمایید.

در این زمان استفاده از کمپرس سرد و نوشیدنی های سرد مناسب خواهد بود.

استفاده از ادویه جات تند و زیاد ممنوع است و بهتر است در 24 ساعت ابتدایی از سوپ خنک استفاده نمایید.

پس از انجام جراحی لثه به ویژه در این بازه زمانی ابتدایی استفاده از مسواک، دهانشویه و همچنین تف کردن خودداری نمایید.

یک مورد بسیار حائز اهمیت از دستکاری پانسمان اجتناب ورزید.

داشتن التهاب و بزاق دهان به رنگ صورتی یک امر طبیعی است، اما در صورتی که التهاب طی یک تا دو روز برطرف نشد و متوجه شدید که لثه شما دچار خونریزی شده است، در این زمان به دندانپزشک مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی لثه پس از روز اول

در صورتی که از خمیر جراحی برای شما استفاده نشده باشد، می توانید بعد از دو روز شروع به مسواک زدن نمایید، البته به یاد داشته باشید که حتما از یک مسواک نرم استفاده نمایید.

در ضمن به منظور پیشگیری از بروز عفونت و تجمع باکتری استفاده از آب و نمک در این بازه زمانی ضروری است.

انجام فعالیت های روزمره از روز دوم امکان پذیر خواهد بود، اما از انجام فعالیت ها ی ورزشی همچون دویدن اجتناب ورزید.

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32242151 (026) – 32254227 (026) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

مراقبت های بعد از برداشتن بخیه های لثه

پس از کشیدن بخیه های جراحی استفاده از مسواک نرم و اجتناب از برخورد مسواک با لثه لازم و ضروری است.

استفاده از دهانشویه و نخ دندان به منظور پیشگیری از بروز میکروب ها مناسب خواهد بود.

رعایت بهداشت دهان و دندان و انجام معاینه و چکاپ های دوره ای یک امر ضروری است.

پس از انجام جراحی لثه استعمال دخانیات به منظور پیشگیری از تحریک لثه به مدت شش ماه ممنوع می باشد.

کلام آخر

جراحی لثه یکی از حساس ترین جراحی های دهان و دندان به شمار می آید. به همین منظور بهتر است برای رسیدن به نتیجه مطلوب به توصیه ها و مراقبت های لازم بپردازید. هدف ما آگاهی از مراقبت های لازم پس از جراحی لثه بود که امید داریم شما عزیزان را در این مهم یاری رسانده باشیم. در صورت داشتن هر گونه سوال در این زمینه و دندانپزشکی می توانید با شماره ۰۹۱۲۲۵۸۶۷۷۲ از طریق واتساپ، سوالات خود را از ما بپرسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

پاسخ

3 × دو =

Call Now Button