امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت : ۱۳:۲۷

ارتودنسی در کودکان

ارتودنسی در کودکان

هدف از درمان دندان ها و ارتودنسی در کودکان، فراهم کردن محیط مناسب برای رشد دندان ها می باشد. در برخی موارد، درمان می تواند تنها شامل کشیدن دندان باشد.

در برخی کودکان، فک بالا به حدی کوچک است که فضای کافی برای رشد دندان ها وجود ندارد، و هدف از درمان ایجاد فضای بیشتر در فک می باشد. در چنین مواردی، پلاک می تواند به آرایش مناسب و صحیح دندان ها و اصلاح طرح لبخند کمک کند.

دکتر شهریار جنانی دندانپزشک زیبایی و جراح لثه و دهان  ، با دانش و مهارت بالا می باشند.
شما عزیزان  می توانید برای انجام ارتودنسی پیشگیری،  با بالاترین کیفیت و رضایت از طریق زیر اقدام کنید:
شماره های تماس:  ۳۲۲۴۲۱۵۱ -۳۲۲۵۴۲۲۷  (۰۲۶)
کانال
اینستاگرام 

مزایای ارتودنسی در کودکان

هدف از انجام ارتودنسی در کودکان ، بهبود ظاهر دندان ها و فک کودک می باشد. دندان ها معمولا به دلیل خرابی و یا تشکیل بافت استخوانی جدید جابجا می شوند و حرکت می کنند.

  • ارتودنسی در کودکان و استفاده از پلاک، با وارد کردن فشار کنترل شده به دندان، آن را به موقعیت اصلی خود بر می گرداند.
  • ارتودنسی در کودکان به جویدن بهتر غذا کمک می کند. هر چه عملکرد دندان ها بهتر باشد، قطعا ظاهر دندان نیز زیباتر خواهد بود.
  • داشتن لبخند زیبا یکی از مهم ترین اثرات ارتودنسی می باشد. هر چه دندان ها در موقعیت صحیح تری قرار بگیرند و آرایش مناسبی داشته باشند، احتمال بروز پوسیدگی، بیماری های مرتبط با لثه و آسیب به حداقل خواهد رسید.
پلاک ارتودنسی جهت باز کردن قوس فک توسط دکتر شهریار جنانی

پلاک ارتودنسی جهت باز کردن قوس فک توسط دکتر شهریار جنانی

آیا ارتودنسی تنها جنبه زیبایی دارد؟

بهبود ظاهر دندان ها یکی از مهم ترین دلایل انجام ارتودنسی دندان در کرج می باشد. اما زمانی که دندان ها و فک در یک راستا و با آرایش مناسب در کنار هم باشند، جنبه درمانی ارتودنسی و عملکرد دندان ها مانند جویدن مطرح می شود.

برخی از مشکلات دندان ها مادرزادی است، اما برخی دیگر به مرور زمان و به دلیل عدم رعایت بهداشت، بیماری های دهان و دندان و یا افتادن دندان ها  ظاهر می شوند.

متاسفانه، در برخی کودکان دندان ها به طور مستقیم رشد نمی کنند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که فضا و فاصله موجود میان دندان های بالا، با افزایش سن بیشتر نخواهد شد.

اما اگر کودکی به ارتودنسی نیاز داشته باشد و این کار به تعویق بیفتد، درمان سخت تر خواهد شد، و بیشتر شاهد بروز مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان ها، بیماری های لثه، شکستن دندان ها و تخریب بافت نگه دارنده دندان ها خواهیم بود.

ارتودنسی در کودکان

ارتودنسی در کودکان

سن مناسب ارتودنسی کودکان

ارتودنسی در کودکان معمولا در شش سالگی و با هدف بهبود فرم دندان ها و یا پیشگیری از ارتودنسی در آینده انجام می شود.

  • هر چه والدین زودتر متوجه مشکلات دندان های کودک خود شوند، درمان های بعدی نیز راحت تر انجام خواهد شد.
  • در صورتی که نسبت به ارتودنسی در کودکان در سنین پایین اقدام شود، دیگر نیازی به استفاده از پلاک نخواهد بود و یا مدت زمان استفاده از آن کمتر می باشد.

معمولا در دو مورد، ارتودنسی در کودکان توصیه می شود:

۱- به وجود آمدن فضا و فاصله میان دندان ها

افتادن دندان های شیری می تواند باعث به وجود آمدن فاصله ما بین دندان ها شود. استفاده از فضا نگه دار به نگه داشتن دندان ها در وضعیت صحیح کمک می کند.

۲- رشد فک

با اصلاح ساختار اسکلتی دندان ها در سنین پایین، از جراجی های بیشتر در آینده پیشگیری خواهد شد. یکی از کاربردهای ارتودنسی در کودکان، اصلاح کوچک بودن فک بالا و عریض کردن آن می باشد. این حالت عمدتا در دوران نوزادی و به دلیل مکیدن شست دست ایجاد می شود.

منبع:
Source: https://www.aaoinfo.org
Source: http://www.portlandchildrensdentist.com

ترجمه توسط سایت دکتر شهریار جنانی

پاسخ

هفت + 18 =

Call Now Button