امروز : دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت : ۰۵:۳۸

بریج دندان در کرج

بریج دندان

زیبایی یکی از مقوله های است که تمامی افراد از کوچک تا بزرگ به آن علاقه دارند. دندان ها از مهمترین عوامل تاثیر گذار در زیبایی چهره افراد است. گاهی اوقات پیش می آید که در اثر حادثه ای یکی از دندان های خود را از دست بدهید و نبودن آن دندان در دهان و ظاهر شما خودنمایی کند، اما جالب است بدانید که با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر چنین مشکلاتی بسیار حاد نخواهد بود و با کمک روش هایی می توان به رفع مشکلاتی از این قبیل پرداخت.

بریج دندان یکی از روش هایی است که با کمک آن می توان دندان از دست رفته خود را جایگزین نمود. در این روش با کمک دندان های مجاور می توان به رفع دندان از دست رفته خود پرداخت.

بریج دندان و روکش زیبایی

چه افرادی کاندید مناسبی برای بریج دندان هستند؟

زمانی که یکی از دندان ها را از دست می دهید، در صورتی می توان از بریج دندان استفاده نمود که دندان های مجاور سالم باشد و توان قدرت نگه داشتن بریج را داشته باشد. در غیر صورت می توان از روش های دیگر بی دندانی نظیر ایمپلنت دندان استفاده نمود.

روند بریج دندان

در ابتدا دندان های مجاورِ دندان از دست رفته را بایستی دندان آماده نمود، در حقیقت این آماده نمودن به منظور تراش بسیار کمی بر روی دندان و ایجاد فضای مناسب برای دندان مصنوعی می باشد. پس از آماده سازی برای تهیه دندان مصنوعی مدلی از آن فضا گرفته می شود تا بریج و روکش ساخته شود. تا زمان اتمام ساخت بریج دندان یک بریج موقت گذاشته می شود تا در این مدت از دندان های مجاور محافظت شود.

پس از اتمام ساخت، بریج موقت برداشته می شود و بریج اصلی تنظیم می گردد. پس از اتمام نصب بریج دندان، جهت یافتن اطمینان مراجعه به دندانپزشک یک امر ضروری خواهد بود.

انواع بریج دندان

بریج دندان دارای انواع مختلفی می باشد، که عبارت است از:

بریج سنتی

این نوع از بریج دندان توسط روکش های دندان های مجاور در جای خود نگه داشته می شود و بریج با کمک چسب به دندان مصنوعی متصل می گردد. این نوع از بریج دندان طرفداران بسیاری دارد.

بریج کانتی لور

این نوع از بریج دندان شبیه به بریج سنتی است. این نوع از بریج هم به کمک چسب زده می شود و بریج با کمک یک روکش نگه داشته می شود.

بریج مریلند

بریج دندان مریلند با کمک دو دندان طبیعی طرفین متصل می شود. این نوع از بریج همانند بریج سنتی تنها زمانی استفاده می شود که دندان طبیعی وجود داشته باشد.

آیا بریج دندان درد دارد؟

یکی از سوالات شایع در میان افرادی که دچار بی دندانی شده اند، احساس درد در زمان بریج دندان است. لازم است بدانید که بریج دندان دردی نخواهد داشت، زیرا قبل از انجام درمان دندانپزشک ناحیه مورد نظر را بی حس نموده، لذا فرد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد. پس از بریج دندان در صورت داشتن درد با مصرف مسکن و با استفاده از کمپرس یخ می توان به کاهش درد کمک نمود.

بهبودی پس از بریج دندان

یکی از روش های درمان بی دندانی، استفاده از بریج دندان است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. در واقع افرادی که بریج دندان انجام می دهند به راحتی همانند روال قبل می توانند غذا میل کنند و بسیاری از بیماران با عادت کردن به آن ها هیچ مشکلی ندارند، اما در صورت داشتن هر گونه مشکلی از جمله درد بهتر است به دندانپزشک مراجعه نمایید.

طول عمر بریج دندان چقدر است؟

طول عمر بریج دندان با توجه به برخی از عوامل متفاوت می باشد، عواملی همچون رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند موجب شود تا طول عمر بریج دندان طولانی تر شود. اما به طور معمول این مدت حدود ۵ تا ۱۵ سال خواهد بود.

تفاوت بریج دندان با ایمپلنت

به طور معمول ایمپلنت دندان با کمک پروتز دائمی انجام می شود و دندان های مجاور را درگیر نخواهد کرد و فرد هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت و همانند یک دندان طبیعی می باشد. مراقبت های دندان در این روش بهتر از بریج دندان خواهد بود. در بریج دندان تاج سه دندان درگیر می شود و به طور معمول رعایت بهداشت دهان و دندان سخت تر خواهد بود.

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۳۲۲۴۲۱۵۱ (۰۲۶) – ۳۲۲۵۴۲۲۷ (۰۲۶) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

مزایا و فواید روکش بریج دندان

از مزیت های روکش بریج دندان حفاظت از بافت دندان و حفاظت از ساختار دندان در برابر شکستگی می باشد.

به طور معمول روکش دندان بدون عوارض می باشد، اما در صورتی که چسب روکش به درست زده نشود، بایستی مجدد به دندانپزشک مراجعه نمود تا روکش به درستی در جای خود قرار گرفت. ولی باید گفت به منظور پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است به بهترین دندانپزشک مراجعه نمود.

هر گونه پوسیدگی، خراشیدگی و ترک می تواند منجر به بروز آسیب های احتمالی شود و مشکلاتی را برای روکش بریج دندان به وجود آورد.

اصلاح بی دندان، جویدن و صحبت کردن با بریج دندان بهبود می یابد. از لحاظ ظاهر همانند یک دندان طبیعی خواهد بود.

هزینه بریج دندان

هزینه بریج دندان با توجه به برخی عوامل همچون نوع بریج متفاوت می باشد، لذا به هیچ عنوان نمی توان هزینه دقیقی را قبل از معاینه حضوری مشخص نمود. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با یک دندانپزشک در این زمینه مشورت نمایید.

کلام آخر

بریج دندان یا دندان مصنوعی یک روش نسبتا ارزان است که علاوه بر اینکه کمک می نماید تا مشکلات زیبایی رفع شود می تواند موجب درمان گردد. این روش یکی از بهترین روش ها به منظور رفع مشکلات بی دندانی است. در صورتی که به هر دلیل دچار بی دندانی شده اید به منظور انتخاب روش درمان مناسب بهتر است به یک دندانپزشک مجرب و با تجربه مراجعه نمایید تا با توجه به وضعیت خود یک روش مناسب را انتخاب نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

پاسخ

2 × یک =

Call Now Button