بریج دندان در کرج

زیبایی سفیدی دندان یکی از مقوله هایی است که تمامی افراد از کوچک تا بزرگ به آن علاقه دارند. دندان ها از مهمترین عوامل تاثیر گذار در زیبایی چهره افراد هستند. گاهی اوقات پیش می آید که در اثر حادثه ای یکی از دندان های خود را از دست بدهید و نبودن آن دندان در دهان و ظاهر شما خودنمایی کند، اما جالب است بدانید که با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر چنین مشکلاتی بسیار حاد نخواهد بود و با کمک روش هایی نوین می توان به رفع مشکلاتی از این قبیل پرداخت. بریج دندان یکی از روش هایی است که با کمک آن می توان دندان از دست رفته خود را جایگزین نمود. در این روش با کمک دندان های مجاور می توان به رفع دندان از دست رفته خود پرداخت.

نحوه انجام بریج دندان

در ابتدا دندان های مجاورِ دندان از دست رفته را بایستی آماده نمود، در حقیقت این آماده نمودن به منظور تراش بسیار کمی بر روی دندان و ایجاد فضای مناسب برای دندان مصنوعی می باشد. پس از آماده سازی برای تهیه دندان مصنوعی قالبی از آن فضا گرفته می شود تا بریج و روکش ساخته شود. تا زمان اتمام ساخت بریج دندان یک بریج موقت گذاشته می شود تا در این مدت از دندان های مجاور محافظت شود.

بریج دندان

انواع بریج دندان

بریج دندان دارای انواع مختلفی می باشد، که عبارت است از:

بریج سنتی

این نوع از بریج دندان توسط روکش های دندان های مجاور در جای خود نگه داشته می شود و بریج با کمک چسب به دندان مصنوعی متصل می گردد. این نوع از بریج دندان طرفداران بسیاری دارد.

بریج مریلند

بریج دندان مریلند با کمک دو دندان طبیعی طرفین متصل می شود. این نوع از بریج همانند بریج سنتی تنها زمانی استفاده می شود که دندان طبیعی وجود داشته باشد.

بریج کانتی لور

این نوع از بریج دندان شبیه به بریج سنتی است. این نوع از بریج هم به کمک چسب زده می شود و بریج با کمک یک روکش نگه داشته می شود.

 

تفاوت بریج دندان با ایمپلنت

به طور معمول ایمپلنت دندان با کمک پروتز دائمی انجام می شود و دندان های مجاور را درگیر نخواهد کرد و فرد هیچ گونه مشکلی نخواهد داشت و همانند یک دندان طبیعی می باشد. مراقبت های دندان در این روش بهتر از بریج دندان خواهد بود. در بریج دندان تاج سه دندان درگیر می شود و به طور معمول رعایت بهداشت دهان و دندان سخت تر خواهد بود.

تفاوت بریج دندان با ایمپلنت

بهبودی پس از بریج دندان

یکی از روش های درمان بی دندانی، استفاده از بریج دندان است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. در واقع افرادی که بریج دندان انجام می دهند به راحتی همانند روال قبل می توانند غذا میل کنند و بسیاری از بیماران با عادت کردن به آن ها هیچ مشکلی ندارند، اما در صورت داشتن هر گونه مشکلی از جمله درد بهتر است به دندانپزشک مراجعه نمایید.

 

مزایا و فواید روکش بریج دندان

از مزیت های روکش بریج دندان حفاظت از بافت دندان و حفاظت از ساختار دندان در برابر شکستگی می باشد.

به طور معمول روکش دندان بدون عوارض می باشد، اما در صورتی که چسب روکش به درست زده نشود، بایستی مجدد به دندانپزشک مراجعه نمود تا روکش به درستی در جای خود قرار گرفت. ولی باید گفت به منظور پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است به بهترین دندانپزشک مراجعه نمود.

هر گونه پوسیدگی، خراشیدگی و ترک می تواند منجر به بروز آسیب های احتمالی شود و مشکلاتی را برای روکش بریج دندان به وجود آورد.

بی دندانی، جویدن و صحبت کردن با بریج دندان بهبود می یابد. از لحاظ ظاهر همانند یک دندان طبیعی خواهد بود.

بریج دندان یا دندان مصنوعی یک روش نسبتا ارزان است که علاوه بر اینکه کمک می نماید تا مشکلات زیبایی رفع شود می تواند موجب درمان گردد. این روش یکی از بهترین روش ها به منظور رفع مشکلات بی دندانی است. در صورتی که به هر دلیل دچار بی دندانی شده اید به منظور انتخاب روش درمان مناسب بهتر است به یک دندانپزشک مجرب و با تجربه مراجعه نمایید تا با توجه به وضعیت خود یک روش مناسب را انتخاب نمایید.

پاسخ به سوالات متداول شما در مورد بریج دندان

پاسخ

Call Now Button