آیا لثه های من بیمارند ؟

فهرست محتوا

بیماری های لثه جز بیماری های شایع دهان به شمار می آید . علل متعددی می تواند زمینه بروز بیماری های لثه شود اما بارزترین علل این بیماری عفونت میکروبی و تجمع میکروب ها در اطراف دندان ها می باشد . رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان و عدم استفاده از مسواک، نخ دندان و دهان شویه ها می تواند زمینه بروز این بیماری را فراهم سازد .

درمان بیماری های لثه چه اهمیتی دارد؟
درمان بیماری های لثه چه اهمیتی دارد؟

علائم شایع بیماری های لثه

بیماری لثه دارای علائم متعددی می باشد که بروز علائم آن با توجه به شدت بیماری متفاوت است، اما آنچه در تمامی افراد به وضوح قابل مشاهده است عبارت است از:

  • خونریزی
  • بوی بد دهان
  • لق شدن دندان ها

درمان بیماری های لثه چه اهمیتی دارد؟

هنگامی که وجود بیماری لثه توسط دندانپزشک یا متخصص بیماری های لثه تایید شد هر چه زودتر باید درمان آغاز گردد . به دلیل اینکه، علت بیماری های لثه وجود عفونت میکروبی در اطراف دندان است و در صورت عدم درمان، بیماری پیشرفت نموده و ممکن است منجر به افتادن دندان ها شود.

از طرف دیگر، حضور عفونت دریافت های اطراف دندان سلامت عمومی بیمار را تحت تاثیر قرار می دهد. تصور نمایید با هر وعده غذایی که میل می نمایید تعداد زیادی میکروب بیماری زا را وارد بدن خود می کنید. وجود عفونت لثه خطر سکته قلبی و مغزی را نسبت به افراد سالم به صورت قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین بین بیماری لثه و زایمان زودرس مادران باردار ارتباط وجود دارد. زایمان زودرس منجر به کاهش وزن و نارس به دنیا آمدن نوزادان می گردد که گاه زندگی کودکان را به مخاطره می اندازد.

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32242151 (026) –  32254227 (026) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

آیا بیماری های لثه قابل درمان هستند؟

بیماری های لثه قابل درمان می باشد و درمان این بیماری شامل مجموعه ای از روش های مختلف می باشد که با توجه به شدت بیماری درمان متفاوت است . گاهی اوقات در صورتی که بیماری در مراحل اولیه باشد، با رعایت بهداشت دهان و دندان و انجام یک جرمگیری ساده، بیماری شخص درمان می شود اما در مواردی که بیماری پیشرفت زیادی کرده باشد نیاز به جراحی لثه می باشد .

توصیه می کنیم در صورت مشاهده علائم بیماری لثه سریعا به دندانپزشک خوب در کرج مراجعه نماییم تا از شدت بیماری و از پرداخت هزینه های بیشتر به منظور درمان بیماری بکاهید .

آیا بعد از درمان امکان عود بیماری لثه وجوددارد؟

بله- حفظ نتایج درمان بیماری لثه عمدتا وابسته به میزان همکاری بیمار با دندانپزشک و میزان رعایت بهداشت دهان و دندان توسط وی است.

علت اصلی عود بیماری های لثه سهل انگاری بیمار در مسواک زدن و نخ دندان کشیدن است. در صورتی که به روش صحیح و به مدت کافی (۱۰ دقیقه در روز برای بیمار مبتلا به عفونت لثه پیشرفته) از مسواک و نخ دندان استفاده شود، احتمال عود مجدد بیماری به حداقل می رسد. نکته مهم مراجعه منظم به دندانپزشک متخصص لثه پس از پایان درمان است تا نتایج درمان و سلامت لثه هایتان را بررسی نماید و در صورت مشاهده علائم ظهور مجدد بیماری هر چه سریع تر آنها را برطرف کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

پنج × 3 =

Call Now Button