لبخند لثه ای چیست ؟

فهرست محتوا

لبخند و داشتن دندان های مرتب و زیبا، زیبایی بسیاری به چهره هر فرد می بخشد، لذا از مهمترین عوامل در ملاک های زیبایی شناسی به شمار می آید. به طور معمول تمامی ما انسان ها با افرادی مواجه شده ایم که در زمان خندیدن لثه های آن ها نمایان می شود، نمایان شدن لثه ها خود موجب شده تا افرادی با چنین شرایطی اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و از خندیدن دوری کنند، اما باید بدانید که داشتن لبخند لثه ای دیگر یک مشکل بزرگ نیست و قابل درمان است .

لبخند لثه ای چیست ؟
لبخند لثه ای چیست ؟

یکی از مشکلات شایع بسیاری از افراد که علت مراجعه به دندانپزشکی ها شده، داشتن لبخند لثه ای است . به طور معمول نمایان شدن لثه در زمان خندیدن نشانه مشکل لبخند لثه ای است که این عارضه ناشی از تحرک بیش از حد لب بالا، کوتاه بودن طول تاج دندان و ارتفاع زیاد استخوان فک بالا می باشد .

علل داشتن لبخند لثه ای

عوامل متعددی می تواند منجر به بروز مشکل لبخند لثه ای شود که عبارت است از:

  • مصرف برخی از داروها
  • رشد بیش از اندازه بافت لثه به دلیل درمان های ارتودنسی
  • بیماری و التهابات لثه ای
  • ژنتیک
  • بزرگ بودن فک بالا
  • رشد بیش از حد استخوان بیرونی فک بالا
  • حرکات بیش از حد لب
  • درمان نامناسب در طول عمل های ترمیمی دندان
  • تحرک بیش از حد لب بالا

درمان لبخند لثه ای به چه صورت است ؟

درمان با توجه به علت به وجود آمدن این عارضه و شدت آن، همچنین وضعیت بیمار به چند طریق قابل انجام است که در ادامه به شرح بعضی از روش های درمانی می پردازیم برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید …

مرکز دندانپزشکی دکتر جنانی و دکتر برهانی با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 32242151 (026) – 32254227 (026) تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر جنانی مراجعه کنید .

 

افزایش طول تاج دندان

یکی از روش های درمان لبخند لثه ای در صورتی که طول تاج دندان کوتاه باشد، افزایش طول تاج دندان است . درواقع در این روش درمانی دندانپزشک به افزایش طول تاج دندان می پردازد و همین امر موجب درمان لبخند لثه ای می شود .

پایین آوردن لب

در صورتی که علت بروز عارضه لبخند لثه ای بلند بودن طول تاج دندان باشد در این مواقع با کمک پایین آوردن لب به درمان این عارضه می پردازیم . در این روش درمانی با کمک یک جراحی بسیار کوچک قسمتی از لب را پایین می آورند و همین امر موجب پوشاندن لب و برطرف شدن عارضه لبخند لثه ای می شود .

یکی دیگر از روش های که کمک به پایین آوردن لب می شود افزایش حجم لب در صورت داشتن لب های باریک می باشد . در این مواقع با برداشتن بافت سطح زیر لب و افزودن به قسمت بالای دندان ها افزایش حجم دندان ها صورت می گیرد و موجب برطرف شدن لبخند لثه ای می شود .

درمان ارتودنسی و جراحی فک

در صورتی که مشکل بیمار حاد باشد در این مواقع بهترین گزینه درمانی انجام جراحی می باشد . در صورتی که در زمان خندیدن لثه های فردی بیش از حد نمایان باشد در این مواقع از جراح فک جهت درمان کمک گرفته می شود و معمولا در این مواقع درمان به صورت ترکیبی و همراه با درمان ارتودنسی دندان می باشد.

کلام آخر

لبخند لثه ای دیگر یک عارضه غیر قابل درمان نخواهد بود، در صورتی که از داشتن لبخند لثه ای رنج می برید و از خندیدن امتناع می ورزید و اعتماد به نفس خود را از دست داده اید می توانید با مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی علت بیماری خود را جویا شده و به درمان آن بپردازید . در این مواقع بهتر است به یک دندانپزشک خبره در این زمینه مشورت نمایید، لذا جهت مشاوره می توانید از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۲۲۵۸۶۷۷۲ سوالات خود را از ما بپرسید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین مرکز دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

پاسخ

5 + 8 =

Call Now Button